منبع:بازسازی خانه در کرج

ترفندهایی برای پاک کردن چربی وسایل آشپزخانه – فارس 98

تمامی قسمتهای کابینت از ورق آهنی که بهصورت قوطی شده هستند استفاده میشود. تمام قسمتهای صفحه کابینت کورین بهصورت یکپارچه کار میشود. ولی ازنظر ظاهری شباهت زیادی به سنگ کورین دارد. تنوع رنگ بیشتری نسبت به صفحه کابینت کوارتز دارد. در برابر مواد شیمایی قوی تغییر رنگ میدهد. با این تفاوت که مغز این صفحهها از مواد پلیمری هستند. البته این قسمت در معرض ضربه، خط و خش و آغشته شدن به مواد غذایی و ریخته شدن آب روی آن هست. جنس مات قیمت پایینتر و مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارد. از صفحه 7 سانت کمتر استفادهشده و حالت سفارشی دارد. دلخواه خود را به صورت آماده، نیمه آماده و سفارشی انتخاب کنید. در صورت نصب اصولی و اب بندی درست، آب نفوذ نمیکند. و ضد اب میباشند. و بسیار زیبا و جذاب میباشند. اما کابینتهای آشپزخانه استیل، قیمت بسیار زیادی دارند. اگر آشپزخانه کم نوری دارید، استفاده از رنگهای براق و منعکسکننده همچون کابینتهای گلاس بسیار تاثیرگذار هستند. کابینتهای فلزی با داشتن قابلیت طرحها و رنگهای مختلف امکان هماهنگی با دکوراسیونهای مختلف را نیز دارد؛ بنابراین افراد خاصی این نوع کابینت را سفارش میدهند.

بهتون توصیه میکنیم اگه علاقه ای به داشتن کابینت فلزی دارین، حتما اون مطلب رو بخونین. در این مطلب به بیان خصوصیات اصلی این کابینت کلاسیک مدرن می پردازیم. مطلب پیشنهادی: کابینت های گلاس را چگونه تمیز کنیم؟ اگر هر روز پس از پخت و پز روزانه با یک دستمال روی هود و گاز و اطراف آن را تمیز کنید، لکههای چربی سخت روی آن ایجاد نخواهد شد. معمولاً هر چه صفحه ضخیمتر باشد، زیبایی بیشتر و قیمت بالاتری دارد. جنس براق زیباتر بوده و مقدار کمی گرانتر است؛ و در برابر خط و خش مقاومت کمتری دارد. پس باید ضد آب، ضد خش و صیقلی باشد تا بهراحتی نظافت شود. در هنگام طراحی کابینت نباید آن ها را منحصرا اجزایی برای قرار دادن وسایل بدانید بلکه باید به جزییات دیزاین کابینت ها دقت کنید تا بتوانید دکوراسیونی متفاوت و ایده آل را در فضای آشپزخانه تان بوجود آورید. اگر ساختمان شما امروزی و مدرن طراحی و اجرا شده است باید از کابینت های مدرن مانند های گلاس یا ام دی اف یا ترکیب ام دی اف چوب و هاگلاس استفاده کنید. به این صورت که ابتدا ورقهای آهنی با ضخامت 0.5 یا 0.6 میلیمتر را برش داده و قسمتی از کنارههای آن را قوطی میکنند که شکل بگیرد؛ و استحکام داشته باشد.

از نوع یک لب برای قسمتی از کابینت زمینی که پشت به دیوار هست استفاده میگردد. ضد باکتری (آنتی باکتریال) هست. که برای تولید صفحه با عرض بیش از 60 سانت حداقل 20 روز زمان نیاز هست. اجرای کار از سفارش تا نصب کامل زمان زیادی نیاز دارد. نیاز به نگهداری در درازمدت دارد. بیشتر برای دربهای ریلی کمد دیواری کاربرد دارد. بدنه کابینتهایی را که روی دیوار نصب میشوند را اصطلاحاً کابینت دیواری میگویند. بدنه کابینتهایی را که روی زمین نصب میشوند را اصطلاحاً کابینت زمینی میگویند. به بخش صاف و یکدستی که روی کابینت های زمینی ایجادشده است صفحه رو کابینتی گفته میشود. که بهصورت اسلب (صفحات بزرگ) برای این کار استفاده میشود. بنابر این ناچار به انتخاب طرحهای سادهتر خواهید بود. و نقطهضعف دیگر این نوع صفحهها عدم چسبندگی روکش به مغز صفحه است. تنها مزیت این صفحهها ضد آب بودن آنهاست. و این صفحهها ازنظر شکل ظاهری به دو شکل تولید میشود. کابینتهای امدیاف در شکل ظاهری شبیه به چوب هستند، اما طرحهای متنوعی دارند.

کاملاً ضد آب بوده و استحکام بالایی دارند. در برابر خراشیدگی مقاومت بالایی دارد. مقاوم است و استحکام بالایی دارد. کابینتها امروزه در دو مدل تک رنگ و دو رنگ در بازار وجود دارند، کابینت تک رنگ، رایج ترین نوع کابینت به شمار میروند؛ اما از نظر جذابیت، کابینت دو رنگ زیبا تر بوده و جلوه بیشتری دارد. در انتخاب رنگ کابینت های آشپزخانه حتما این پرسش را برای خود مطرح کنید که دوست دارید رنگ گرم و پرحرارت در آشپزخانه داشته باشید و یا رنگ های سرد و لایت را بیشتر میپسندید. این مدل درها یکی از ساده ترین درهای کابینت است و در آن ها از لولای گازور یا لولای فنری استفاده می شود. بطوریکه بسیاری از وسایل دمدستی در آشپزخانه را در این قسمت قرار میدهیم تا دسترسی راحتتری داشته باشیم. ما میتوانیم وسایل و لوازمی را که چندان مورد استفاده نیستند، در قسمتهای بالای کابینتها جای دهیم.

منبع بازسازی خانه در کرج