منبع:بازسازی خانه در کرج

ترفندهایی برای پاک کردن چربی وسایل آشپزخانه – فارس 98

اگر میخواهید دکوراسیون آشپزخانه را سادهتر و آرامشبخش طراحی کنید، بهتر است به خرید کابینت آشپزخانه به رنگ سفید فکر کنید. کابینتهای قدیمی آهنی و گالوانیزه، با پوشش رنگ روغن ساخته می شده است که گاهاً با بوجود آمدن زنگ زدگی نیاز به تعویض و یا رنگ آمیزی دوباره آنها وجود داشته است. بسیار محکم هستند و در برابر زنگ زدگی و لکه مقاوم هستند. یکی از سبکهایی که چند سالی است بسیار محبوب شده و زیبایی خاص خود را نیز دارد، کابینت نئوکلاسیک است. یکی از نکات مهم آشپزخانهها توجه به بهداشت آنها است. وقتی به عنوان مثال می گویم کابینتی هایگلاس است، منظور این است که درب کابینت و قسمتهایی که در نمای بیرونی دیده می شوند از ورق هایگلاس ساخته شده اند. البته وقتی از کابینت چوبی صحبت میکنیم، باید در نظر بگیریم که هر نوع چوب، قیمت خاص خودش را دارد. وقتی یک جنسی را خوب کار نمی کنند باید واقعیت را به مردم بگیم. به طور معمول انتخاب رنگ در سبک کلاسیک محدودتر است و از طرفی دیگر معمولا استفاده از رنگهای سفید و رنگهای طرح چوب در این طراحی بیشتر به چشم میخورد.

در مورد اسکلت یا یونیت کابینتها نیز، هم ام دی اف و هم چوب طبیعی استفاده می شود که مشخصاً هر مقدار چوب طبیعی بیشتری برای ساخت کابینت استفاده شود قیمت آن افزایش می یابد. پس با مشخص کردن نوعِ در محدوده انتخاب های خود را کوچکتر می کنید و به این ترتیب می توانید در مورد مراحل بعدی تصمیم بگیرید. استفاده از رنگهای روشن برای آشپزخانههایی با فضای کوچکتر مناسب است.رنگ هایی که شما برای کابینت انتخاب می کنید،بسیار مهم است.هیچ وقت بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید. مدلی که توسط کابینت ساز های داخلی ساخته شده و واقعا طراحی مناسب و خوبی داره. به رنگ نقره ای یا به اصطلاح سیلور به خوبی هماهنگ می شوند و در دکوراسیون هایی به سبک های تک کاربرد دارند. کابینت های از جنس هایگلاس گونه ای متفاوت از ام دی اف ها هستند که بسیار زیبا و شیک بوده و با سطحی براق در خدمت آشپزخانه ها قرار می گیرند. جهت جلوگیری از لک شدن کابینت هایگلاس ، توصیه می کنیم فکر درب های مگنتی را نکنید و از دستگیره های پایه بلند استفاده کنید تا احتمال تماس دست با سطح کابینت کمتر شود.خواه و ناخواه پس از مدتی خش و خط های به جا مانده روی سطح کابینت هایگلاس از شفافیت و درخشندگی روز اول آن می کاهد و شما را به فکر تعمیر و یا تعویض کابینت ها می اندازد ، که البته باز، بسته به زاویه تابش نور، اکثر این خط و خش ها از دید مهمانان شما دور می مانند .

مدل هایی که حتی دیدن اون ها هم حس سرزندگی به شما میده. با استفاده از متریال ام دی اف، انواع مختلفی از کابینت ها را می توان طراحی و ساخت. بطور کلی هر نوع کابینتی که جنس مغزی ورق آن ام دی اف یا حتی نئوپان (نئوپان بدلیل کیفیت پایین اصلاً توصیه نمی شود) باشد و یک لایه روکش نازک بر روی سطح آن اجرا شود را کابینت روکش شده می نامیم. این متریال محبوبیت بسیار بالایی از گذشته تا به امروز داشته که برای ساخت آن از بهترین نوع چوب استفاده می شود . چوبهایی که معمولاً در ساخت کابینت آشپزخانه تمام چوب استفاده می شود، چوب راش، چوب گردو، چوب بلوط، چوب رز وود و … فرآیند ساخت این کابینت بسیار شبیه کابینت ممبران است.در حقیقت، کابینت انزو یک نوع کابینت ممبران محسوب میشه، البته با تفاوت در طرح و تا حدودی متریال. نوع قدیمی کابینتهای فلزی از جنس ورقهای آهنی و گالوانیزه بوده است که دیگر متداول نیست.

نوع قدیمی این کابینتها دیگر متداول نیستند و تنها ممکن است با بازسازی انواع قدیمی آنها، درب کابینتها تعویض شود و یا دوباره رنگ آمیزی شوند. همونطور که در بالا گفتیم، یونیت های این نوع کابینت معمولاً ام دی اف سفید است. این روکش می تواند از جنس پی وی سی، فلز، پلاکسی گلاس، پلی استر، چوب طبیعی، چوب مصنوعی، ملامینه و هر نوع روکش با هر اصطلاح دیگری باشد. مغزی این نوع ورقها از ام دی اف خام و روکش آنها از متریال براقی مثل پلکسی گلاس ساخته می شود. از طرف دیگر نوع چوب مصرفی برای ساخت این کابینتها نیز بر روی قیمت آن تأثیر بسیار زیادی دارد. کابینت پلی اورتان میتواند بسیار شبیه به کابینتهای ممبران باشد با این تفاوت که معمولاً طرح های برجسته یا حکاکی شده که در این نوع کابینت استفاده می شود ساده تر بوده و به سبک نئوکلاسیک نزدیک تر است. تمام چوب، PVC، ممبران و هایگلاس را شامل می شوند. در کابینت های گلاس تنها یک روی درب با لایه هایگلاس روکش می شود و برای قسمت اپن آشپزخانه که هر دو طرف نما دارد ، باید از دو ورق کابینت در کنار هم به صورت قرینه استفاده کرد.

منبع بازسازی خانه در کرج