منبع:بازسازی خانه در کرج

تاریخچه کابینت در ایران و جهان

استفاده از کابینت های ممبران در سبک های کلاسیک بسیار استاندارد و زیبا می باشد. به مرور زمان دچار تغییر رنگ و یا ضعف چسب آن و در نهایت شل شدن کابینت ها می شود. و در صورت برخورد بدن با آن ممکن است دچار آسیب دیدگی و خراش شود. اما در صورتی که قسمتی از رویه آن کنده شود و یا آسیب ببیند. ممکن است پس از مدتی آسیب ببیند و باد کند. رنگ سفید سمبلی از تمیزی و بهداشت است. به همین دلیل است هر چیزی که با MDF ساخته میشود، در انواع طرح ها و رنگ ها موجود میباشد. در مورد انتخاب جنس کابینت اصلی ترین عوامل سلیقه شخصی و بودجه ای است که برای این کار در نظر گرفته اید. البته این معایب درسته که تعدادشون زیاد نیست اما از اهمیت بالایی برخوردار هستن. در استفاده از کابینت فلزی آشپزخانه ممکن است مشکلاتی نظیر زنگ زدن، سرو صدای زیاد و رنگ رفتگی ایجاد شود. 1- بطور معمول ضخامت درب کابینت با روکش AGT ، 16 میلیمتر است. عموما قیمت این نوع از کابینت های آشپزخانه بیش از کابینت هایی با متریال های بالا می باشد. استفاده از این نوع از کابینت های آشپزخانه در سبک های کلاسیک و مدرن مرسوم می باشد.تنوع رنگ و طرح بالا از دیگر مزایای این کابینت ها می باشد.

رنگ کابینتهای پلی گلس بر اساس رنگ و طرح روکش ملامینه زیر پلی استر مشخص می شود. وجود رطوبت یا مقداری آب باعث زنگ زدگی بر روی آنها میشد که به مرور زمان کابینتها را سوراخ میکرد یا در اثر فشار یا گرما حالت خود را از دست میدادند و دچار خمیدگی می شدند که هزینه زیادی صرف تعویض کردن آنها باید میشد. زیرا قادر به پیدا کردن مدل کابینت های قبلی خود با همان طرح و رنگ نخواهید بود. صفحات PVC تنوع رنگ و طرح زیادی ندارند. استفاده از صفحات ضد آب نیز در ساخت این کابینت ها بسیار مرسوم می باشد. همین موضوع پس از مدتی، می تواند دلیلی برای شل شدن ابزار و یراق آلات استفاده شده در این کابینت ها باشد. اگر نتوانید از خیس شدن این قفسههای دربدار جلوگیری کنید، حتی قطرات کوچک آب نیز میتوانند برای شما تبدیل به یک کابوس شوند. کیفیت طراحی این کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه، کاملا به کابینت ساز بستگی دارد. کابینت های ممبران معمولا در خانه های بزرگ با دکوراسیون سلطنتی کار می شود. از این نوع کابینت آشپزخانه، معمولا در طراحی آشپزخانه با سبک کلاسیک بیشتر استفاده می شود. این کابینت های آشپزخانه معمولا از ام دی اف سفید ساخته شده اند.

روکش این نوع از کابینت آشپزخانه در صورتی که با اجسام برنده و تیز برخورد نماید، باید تعویض و تعمیر گردد. کابینتهای از جنس هایگلاس گونهای متفاوت از امدیافها هستند که بسیار زیبا و شیک بوده و با سطحی براق جلوه خاصی به آشپزخانه میبخشند. اما مقاومت این کابینت ها در برابر رطوبت به صورت صد درصد نیست. اما به نسبت دیگر کابینت ها از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت برخوردار است. این کابینت دارای درخشانی خیره کننده ای هستند، که مورد پسند بسیاری از افراد است. کابینت ممبران یا وکیوم، نوعی دیگر از کابینت های آشپزخانه محسوب می شوند، که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. در انتخاب در کشویی همیشه دقت داشته باشید که یراق مورد استفاده، کیفیت بالایی داشته باشد. در این مقاله 3 ایده جذاب و کاربری برای جلوگیری از خیس شدن کابینت را مطرح کردیم. آشپزخانه ها و خانه های امروزی تفاوت زیادی با خانه های قدیمی داشته و رو به مدرن شدن می روند. از دیگر معایب این کابینت ها، می توان به حساسیت آنها در برابر اجسام نوک تیز اشاره نمود. همچنین می توان با چسب مخصوص اتصالات برش خورده نزدیک سینک را، آب بندی نمود. برای رفع این مشکل می توان از یونولیت پی وی سی در اطراف سینک ظرف شویی استفاده نمود.

ممبران نوعی ورق با مغزی ام دی اف و رویه پی وی سی، می باشد. مغزی های این کابینت ها از مقاومت و فشردگی نقطه ای برخوردار هستند. کابینت های گلاس یکی دیگر از انواع کابینت های آشپزخانه می باشد، که مغزی آن از ام دی اف سفید و رویه آن از جنس های گلاس می باشد. در مقابل افرادی نیز هستند که پس از سال ها زندگی در یک خانه حاضر به فروش خانه و خرید خانه ی جدید نیستند و به دنبال ایجاد تغییرات و نوسازی خانه ی کنونی خودشان هستند. کابینت به خصوص برای آشپزخانه باید جا دار باشد؛ کابینتهای کوچک به درد شما برای گذاشتن وسایل نخواهند خورد. از آنجا که قطعات برش خورده ام دی اف لبه های خشن و بر آمده ای دارند باید با نواری از پی وی سی پوشانده شوند. امروز میخوام تو این مطلب یسری اطلاعات کامل و مفید در مورد کابینت رو بگم که حتی اگه فکر تغییر دکوراسیون آشپزخونتون هم نباشین خیلی براتون مفیده. بیشک کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین قسمتهای دکوراسیون آشپزخانه و اولین چیزی که هنگام ورود به آشپزخانه متوجه میشوید. از آنجایی که کابینت های ممبران رویه ای از پی وی سی دارند، در صورت اجرای این طرح ها ممکن تمامی سطح کابینت ها به خوبی با لایه پی وی سی پوشیده نشوند.

منبع بازسازی خانه در کرج