منبع:بازسازی خانه در کرج

به طور اختصاصی برای کاربر انجام می شود

کابینت جزء وسایلی است که هم میتواند قیمت منصفانه داشته باشد و هم میتواند خیلی گران قیمت برای شما در بیاید. رنگ کابینت آشپزخانه از عوامل مهمی است که میتواند تاثیر به سزایی در زیبایی آشپزخانه شما داشته باشد. قبل از انتخاب رنگ و مدل کابینت کلاسیک سعی کنید در ابتدای امر با خصوصیات انواع چوب هایی که در ساخت کابینت چوبی استفاده می شود، آشنا شوید و از نظر قیمتی هر یک از این چوب ها را سبک سنگین کنید. چرا که انتخاب سبک مدرن در برخی از منازل سبب ناهمگونی وسایل خواهد شد. یکی از راه های خرید درست و بهینه این است که شما برای خرید هر چیزی به بورس آن سر بزنید. مثلا اگر قد کوتاهی دارید، انتخاب کابینتهای بلند شما را به دردسر خواهد اناخت، بنابراین استفاده از کابینت کلاسیک میتواند بهصرفه و موثر باشد. زمانی که کابینت ساز ، کالیته رنگ ها را جهت انتخاب رنگ به شما نشان می دهد از فرصت استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید به این صورت که بعد از انتخاب رنگ مورد نظر، آن تکه چوب را زیر نور بگیرید و به میزان موج روکش توجه کنید ، کمی موج طبیعی است ولی اگر میزان موج روکش زیاد باشد یعنی کیفیت پرس روکش مناسب نیست و شما می توانید کابینت ساز دیگری را انتخاب کنید.

کابینت هایگلاس ، یکی دیگر از مدلهای کابینت مدرن است که از امدیاف خام تشکیل شده است، اما پوششی که بر روی آن کشیده میشود، بسیار براق و درخشنده است و باعث انعکاس نور بسیار بالایی در آشپزخانه میشود؛ به همین دلیل از کابینت هایگلاس در آشپزخانههای کوچک یا کمنور به وفور استفاده میشود. کابینت هایگلاس در مقابل رطوبت مقاومت بالایی نشان داده؛ از این رو از آن برای پوشش کابینت استفاده زیادی میشود. این صفحات از طول عمر بالایی برخوردارند و در برابر ضربه مقاومند. صفحه زمینی کوارتز از رزین و رنگدانه تشکیل شده است. یکی از نکات مهم و اصولی در طراحی کابینت آشپزخانه ، مبحث زیبایی و کاربردی بودن آن است . ساخت کابینت کلاسیک در واقع از جمله کابینت هایی هستند که طرح هایی با استفاده از دستگاه سی ان سی روی آن اجرا می شوند و سپس روی ان وکیوم می شود. گزینه هایی مثل قفسه های ریلی برای جلوگیری از خم شدن بیش از حد یا سینی چرخان در کابینت های کنجی و درهایی با مکانیزم های هیدرولیکی که با کمترین فشار به آرامی بسته می شوند. زیرا باید از حداقل فضا بیشترین استفاده را نمود. رنگ فندقی برای کابینت آشپزخانه گرمی و صمیمیت فضا را بیشتر می کند.

البته، بیشتر کابینتها با استفاده از دستمالهای نانو و آب گرم، محلولهای تمیز کننده خانگی مانند سرکه و جوش شیرین، پودر ماشین لباسشویی، مایع ظرفشویی و یا مقداری صابون به همراه آب گرم و اسپریهای چند منظوره تمیز میشوند. وجود لامپ های متعدد و پنجره های بزرگ باعث شده که فضا از جهت روشنایی مشکلی نداشته باشه و دلگیر به نظر نیاد. نقشه کابینت آشپزخانه با دو دیوار موازی یا ساخت کابینت آشپزخانه راهرویی، که معمولا این نوع طراحی در خانه های بزرگ با آشپزخانه های وسیع دیده می شود. قطعا ساخت کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت ها در طراحی فضای داخلی منزل است. در ساخت کابینت حجمی می توان از ترکیب کابینت هایگلاس با کابینت ام دی اف ساده نیز بهره برد و اختلاف حجم ایجاد نمود. به طور یقین می توان گفت که هیچ کدام از ما آشپزخانه ای را ندیده ایم که در آن از کابینت استفاده نشده باشد. قبل از انتخاب و ساخت کابینت روشویی pvc باید به نوع کاربرد و فضای در دسترس توجه کنیم.

صاحبان خانه در سراسر جهان بر تأثیر خود بر محیط زیست توجه ویژه ای دارند. علاوه بر این موارد، رنگ کابینت آشپزخانه نیز باید در طراحی و ساخت کابینت هایگلاس آشپزخانه مورد توجه کابینت ساز قرار بگیرد و همخوانی با سایر قسمت ها داشته باشد. طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه G شکل. این نقشه کابینت نزدیک به نقشه U شکل می باشد با این تفاوت که در ادامه ضلع سوم آشپزخانه ضلع دیگر به صورت اوپن یا کانتر ایجاد می شود. با آنکه تنوع فراوانی در طرح و سبک کابینت های آشپزخانه وجود دارد اما در نهایت همه آن ها به دو شکل قاب دار یا بدون قاب ساخته می شوند. در این نوع کابینت، پذیرایی و آشپزخانه با هم تلفیق می شوند و تقریبا در خانه های امروزی از این سبک نقشه کابینت استفاده می کنند. در سبک ساخت کابینت آشپزخانه مدرن تفاوت هایی با دیگر سبک ها وجود دارد. قابلیت تحمل بار بسیار بالاتر در دراز مدت (در طبقه ها خم نمی شود). از زیبایی صفحه کابینت سنگی نمی توان چشم پوشی کرد. کابینت آشپزخانه بسته که از قدیمی ترین و غیر متداول ترین نوع نقشه های کابینت آشپزخانه هستند و آشپزخانه در محیط بسته ای مانند اتاق خواب قرار دارد.

منبع بازسازی خانه در کرج