منبع:بازسازی خانه در کرج

به طور اختصاصی برای کاربر انجام می شود

اولین نمونه های کابینت هایی که در انگلیس تولید و استفاده شدند کمد های بلندی بودند که در آن ها کشوهایی قرار داشتند. برای مثال منظور از کابینت فلزی این است که درب کابینت و نمای بیرونی آن از ورق فلزی ساختهشده است. پرمصرفترین چوبهای که برای این منظور استفاده میشوند، از درختان راش و بلوط تهیه میشوند. درصورتیکه چیزی به آن پیچ کنیم از ام دی اف محکم تر آن را نگه می دارد. و آن را به پایه پلاستیکی نصب میکند. کلیپس کابینت: یک گیره پلاستیکی است که پشت پاخور قرار میگیرد. برای انجام دادن این مرحله از کابینت سازی، گروه کابینت ساز باید به محل قرار گرفتن کابینت در آشپزخانه رفته و اندازه های دقیق دیوار ها، جای قرار گیری اجاق گاز، محل یخچال و همهی آن ها را به طور دقیق اندازه گیری کنند تا در کارگاه با مصالح مورد نظر خود کابینت ها را بسازند. که درنهایت هردوی این چوبها چند مرحله رنگکاری شده و مقاومسازی میشوند. درنهایت ما میتوانیم از هر متریالی که سطح صاف و تخت دارد برای روی کابینت استفاده کنیم.

1- فلزات مختلفی که درنهایت آبکاری میشوند. و از جنس فلز آبکاری شده هستند. پاخور کابینت: پوششی از جنس دربهای کابینت است که برای پوشاندن نمای خالی روی پایههای پلاستیکی از آن استفاده میکنیم. بیشتر برای دربهای ریلی کمد دیواری کاربرد دارد. بیشتر مناسب درب ریلی کمد دیواری است. کابینتهای سبک مدرن با حفظ رویکرد مینیمالیست با خطوط افقی پر رنگ و درب یونیتهای یکدست و بدون قاب شناخته میشود. و باعث دسترسی راحتتر به وسایل موردنیاز میشود. که دسترسی به لبه درب را امکانپذیر مینماید. و در هنگام باز و بسته کردن درب، از لبه درب گرفته و در را باز و بسته میکنیم. و روی لبه درب ام دی اف نصب میگردد. که با ایجاد یک سوراخ ریز توسط پیچ از داخل درب کابینت، روی درب نصب میگردد. و هنگام بستن درب را به داخل فشار میدهیم. لوازمی هستند که داخل کابینت ها با اندازهها و کاربردهای مختلف نصب میشوند. اگر خانه و یا آپارتمان نیمه ساخته خریده اید، باید به مجهز کردن بخش های مختلف خانه، علی الخصوص قسمت آشپزخانه که از بخش های حیاتی و مهم خانه است فکر کنید.

حالت اول: از مگنت برای باز کردن درب استفاده میشود. تمیز کردن این نوع کابینتها به راحتی صورت میگیرد. اینکه خانه شما چه سبکی دارد، در انتخاب نوع کابینت مهم است. پس به همین سبب گفته میشود که هر چه با اطلاعات بیشتری به دنبال کابینت نئو کلاسیک مدنظر خود باشید مسلما انتخاب رضایتمندتری را نیز حاصل خواهید کرد. 1- پایه پلاستیکی ساده (پاخور نصب میشود): ارتفاع ۱۴ سانت دارد. و استفاده از پاخور و پایه پلاستیکی برای کابینتهای زمینی زیباتر از پایههای فلزی هست. کابینت امدیاف برای آشپزخانه کابینتهایی هستند که از چوب فشرده شده یا همان چوب مهندسی ساخته شده است. این کابینتهای مخصوص میتوانند کابینتی بلند و باریک برای گذاشتن مواد غذایی، کابینتی طراحی شده برای ریختن زباله یا هر مدل دیگری باشند که کار شما را راحتتر میکند. دستگیرههایی هستند که از دستگیرههای مدل کلاسیک ازنظر طراحی کمی سادهتر هستند. افرادی که از امدیاف نامرغوب استفاده می کنند پس از مدت زمان کوتاهی ناچار به تعویض کابینت آشپزخانه خواهند شد. بنابراین شما مجبور خواهید شد که یراق آلات کابینت آشپزخانه خود را تعویض کنید. کابینت منحنی در فضاهای بزرگ امکان داشتن یک جزیره زیبا و گرد را به شما می دهد .این جزیره به دلیل دوار بودن دسترسی کاملی به شما از کل محیط جزیره را می دهد و شما فضای مناسبی برای انجام کارهای دیگری خواهید داشت .

در طراحی آشپزخانه مهم ترین موضوعی که لازم است شما در نظر بگیرید نحوه چیدمان اجزای اشپزخانه از لحاظ دسترسی افراد و کارایی آن برای اکنان خانه است. از معایب آن میتوان به قابلیت کم تعمیرات آن و پوستهپوسته شدن در صورت عدم استفاده از روکش مناسب در مقابل حرارت و شستوشو، اشاره کرد. فشار و ضربات را به راحتی تحمل می کند و در برابر حرارت هم مقاومت بسیار بالایی دارد. و یا اینکه از اتصال چند قطعه چوب به هم ساخته میشود. ممکن است از مواد دیگری هم برای صفحه کابینت استفاده کنیم که هرکدام مزایا و معایبی دارد. البته در این آشپزخانه مقداری هم رنگ سفید در کنار رنگ قهوه ای و طرح چوبی کابینت قرار گرفته که میزان اون کم است. درسته اینکار هم شبیه کابینت تمام چوب هست و هم ممبران، اما در حقیقت روکش چوبه. مقاومت آنها در برابر خط و خش از روکش ملامینه کمتر است اما همچنان اگر با ابزار سخت و تیز بر روی آن کشیده نشود خط و خشی بر روی آن ایجاد نمی شود. که جهت استحکام و مقاومت بیشتر از شیشه روی آن استفاده میشود. در این دهه اروپایی ها با استفاده از موادی با کیفیت و دوام بیشتر در طراحی کابینت های توکار پیشقدم شدند و سبکی از کابینت های بدون قاب را عرضه کردند که یادآور طراحی مکتب باهاوس (Bauhaus ) بود.

منبع بازسازی خانه در کرج