منبع:بازسازی خانه در کرج

به طور اختصاصی برای کاربر انجام می شود

احتمالا می دانید که برخی از کابینت ها ممکن است بعد از نفوذ آب یا برخورد با هر جسم کوچکی دچار خط و خش و آسیب می شود. این محلولها به رنگ کابینت آسیب نمیزنند و ظاهر زیبای آن را خراب نمیکنند. کابینت های فلزی بعد از مدتی نیاز به رنگ آمیزی مجدد داشتند و از آنجا که به مرور زمان و در مجاورت آب زنگ می زدند و سوراخ می شدند تقریبا نسل آن ها منقرض شد تا زمانی که کابینت های استیل مدرن با ظاهر و روکش های محافظ به بازار آمدند. کابینتهای فلزی معمولا بعد از مدتی رنگشان میرود و نیاز به رنگآمیزی مجدد دارند. این کابینت از جذابترین و زیباترین کابینت آشپزخانه محسوب میشود و در ساخت آن از چوبهای اصلی همچون چوب گردو، بلوط، افرا، صنوبر و کاج استفاده میشود. که در ذهن دارید بر روی کاغذ، به راحتی سبک دلخواه خود را انتخاب کنید و بر اساس آن اقدام نمایید. ورق هایگلاس نسبت به امدیاف دارای روکشی قویتر و ضخیمتر است و قیمت آن بالاتر است. علاوه بر آن عمر استیل طولانی بوده و هزینهای صرف نگهداری آن نمیشود. چوب طبیعی به دلیل بافت طبیعی و زندهی آن، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و نباید در مجاورت آب و رطوبت قرار گیرد.

کابینت هایگلاس ، یکی دیگر از مدلهای کابینت مدرن است که از امدیاف خام تشکیل شده است، اما پوششی که بر روی آن کشیده میشود، بسیار براق و درخشنده است و باعث انعکاس نور بسیار بالایی در آشپزخانه میشود؛ به همین دلیل از کابینت هایگلاس در آشپزخانههای کوچک یا کمنور به وفور استفاده میشود. این آبگیر ظرفشویی بر اساس مکان و نیازهایی که از آن میتوان داشت دارای مدلهای آبچکان زیر پنجره، پشت پنجره، بغل سینک، روی سینک و آبچکان جزیرهای است. برای پاک کردن آلودگی از سطح کابینت چوبی میتوانید از محلول رقیق سرکه سفید و آب یا مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید. برای اینکه بدونین چه متریالی رو برای کابینت آشپزخانه خودتون انتخاب کنین و کدام متریال برای آشپزخانه شما مناسب تر هست، باید بدونین که چه سبکی (مدرن یا کلاسیک) براتون مناسب تره؟ تازه در این مقاله کلی مدل کابینت می بینید که در کشور خودمون هم قابل اجرا هستن و بعضی از اون ها رو متخصصین سلام ساختمان اجرا کردن، مثل همین عکس بالا. همینطور چیدن همه وسایل روی هم برای استفاده بهینه، فضای کابینت را نامنظم جلوه میدهد؛ به همین منظور بهتر است یک قفسهبندی فلزی داخل کابینتها قرار دهید تا وسایل بهتر طبقهبندی شوند.

به شما اطمینان میدهیم با مطالعه این مقاله میتوانید با کمترین هزینه از خیس شدن کابینت جلوگیری کرده و عمر کابینتها را افزایش دهید. به طور کلی یکی از زیباترین طراحی های آشپزخانه ، به طراحی کابینت ممبران تعلق دارد. چوب یکی از محبوب ترین مواد و مصالح ساختمانی است که علاوه بر استفاده ی تزئینی، در امر گرما و ایجاد فضایی مدرن نیز تاثیرگذار خواهد بود. تصویر بالا یکی دیگر از مدلهای کابینت کلاسیک آشپزخانه به شمار میرود که دارای نقش و نگارهای بسیار زیبایی است. این مدل نوعی کابینت آنتی باکتریال است و به ندرت آلودگی را به خود جذب میکند، اما به منظور پاک کردن گردوغبار از روی آن، میتوانید از دستمال مرطوب استفاده کنید. این نوع کابینت بسیار گران است، زیرا از چوب خالص برای ساخت آن استفاده میشود. البته به جز کابینتهای چوب طبیعی که همه متریال آن از چوب است. رنگ قرمز به میزان کمتر میتونه یک هیجان مثبت ماندگار رو ایجاد کنه. البته ایراد اون ها اینه که از سایر بخش های خانه مستقل نیستن و این مساله مشکلات خاص خودش رو به خصوص در خانه های ایرانی ایجاد میکنه. این کار به خصوص در آشپزخانههای کوچک جز شلوغی هیچ نتیجه دیگری ندارد.

به خصوص اگر کابینت فلزی باشد. اگر در مورد انتخاب سبک مناسب آشپزخانه سوالی دارید، به اینجا مراجعه کنید. اگر آشپزخانه کم نوری دارید، استفاده از رنگهای براق و منعکسکننده همچون کابینتهای گلاس بسیار تاثیرگذار هستند. این نوع کابینت معمولاً از امدیاف سفید و بخشهای قابل رویت آن و دربها از جنس ورق «های گلاس» ساخته میشود. طولانی از کابینت تان استفاده کنید و نگران نفوذ آب و حرارت به آن نباشید. عمده چوبهای به کار رفته در ساخت کابینتهای چوبی، گیلاس، راش، افرا، گردو، بلوط، صنوبر، انجیلی و درخت گلابی است. علاوه بر این موضوع رنگی که انتخاب میشود بهتر است روشن باشد و همینطور تک رنگ باشد یا نهایتا دو رنگ با اختلاف رنگی کم انتخاب شود. با تغییر دکوراسیون آشپزخانه تنها با تعویض درب کابینت، حدود 75 درصد هزینههای شما کاهش پیدا میکند و روند سریعتری برای اجرا پیش روی شما قرار دارد. چوب امدیاف از خرده چوبهای مانده و ضایعات مربوط به آن، چسب رزین در فشار و حرارت بالا ساخته میشود و از این لحاظ در کاهش قطع درختان و حفظ محیط زیست موثر میباشند.

منبع بازسازی خانه در کرج