منبع:بازسازی خانه در کرج

بهترین گوشی موبایل کدام است؟

بعد از دیدن قیمت گوشی و انتخاب، با یک ثبت نام ساده در سایت میتوانید اقدام کرده و فرآیند خرید خود را تکمیل کنید و قبل از اینکه موبایل به دست شما برسد، آن را از طریق سایت به صورت لحظهای پیگیری کنید. می ۱۱ با دوربین اصلی ویدئوهای ۴K بسیار باکیفیت و پروضوحی را با کنتراست بالا و گسترهی دینامیکی وسیع ثبت میکند؛ اما فیلمبرداری دوربین اولتراواید آن چندان چنگی به دل نمیزند. تراشهی Exynos 990 در استفادههای سنگین افت عملکرد ۶۰ درصدی را تجربه میکند؛ اما توجه کنید که حتی با چنین افتی، عملکرد بهمراتب بهتری درمقایسهبا تراشه میانرده اسنپدراگون ۷۲۰G بهکاررفته در گلکسی A52 دارد. این کمپانی تابع شیائومی میباشد؛ در واقع محصولات تولید و عرضه شده به وسیله این کمپانی، توسط خود شیائومی تولید نشده است ولی سریع قضاوت نکنید؛ شیائومی فرهنگسازی، نوع طراحی محصولات،کیفیت و فروش آن را در دست دارد. مدل پروی این گوشی از حسگرهای مشابهی برای دوربین واید و اولتراواید بهره میبرد، اما به یک دوربین تلهفوتوی ۸ مگاپیکسلی نیز مجهز شده است.

بدیهی است که با بالاتر رفتن سرعت پردازنده، حافظه، دوربین و نمایشگر، قیمتها نیز افزایش مییابند. کیفیت عکسهای ثبتشده با دوربین اصلی که به لرزشگیر اپتیکال تصویر و فوکوس خودکار تشخیص فاز برای تمرکز سریع روی سوژه مجهز است، بسیار خوب ارزیابی میشود؛ در بررسی گلکسی S21 سامسونگ، رنگها طبیعی، نویز کم و جزئیات زیادی در عکسهای ثبتشده مشاهده شد. آیفون ۱۳ مانند نسل قبلی، از ترکیب دوربینهای ۱۲ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی، اولتراواید و سلفی استفاده میکند، با این تفاوت که حسگر دوربین اصلی حدود ۴۷ درصد از آیفون ۱۲ بزرگتر است و درنتیجه، میتواند بدون نیاز به نوردهیهای طولانی، نور زیادی را جذب کند و در تاریکی، عکسهایی بهتر و شفافتر بهویژه از سوژههای متحرک بگیرد. دوربین واید گلکسی اس ۲۱ اولترا از حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی نسلسومی HM3 استفاده میکند. در بازه ۱۳ تا ۱۸ میلیون تومان، گوشی خوبی با تجربه عکاسی درخور این بودجه سراغ نداریم؛ مگر اینکه پارامترهای دیگری نظیر کیفیت ساخت بدنه و نمایشگر برایتان مطرح باشد که در آن صورت میتوانید شیائومی می ۱۰ مجهز به دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و دوربین اولتراواید ۱۳ مگاپیکسلی با فوکوس خودکار را برای خرید در نظر بگیرید. دوربین اولتراواید هم به حسگر ۱۲ مگاپیکسلی؛ اما بدون فوکوس خودکار مجهز شده و میتواند زاویهی دید ۱۲۳ درجه را در عکسهای ثبتشده ارائه کند.

سیستم لرزشگیر تصویر در دوربین اصلی بهجای لنز، روی حسگر قرار گرفته است و دوربین از ۱۰۰ درصد پیکسلهای حسگر برای سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز استفاده میکند. با بودجهی ۲۰ میلیون تومان، گلکسی اس ۲۱ سامسونگ را پیشنهاد میکنیم که همانند مدل گرانتر این پرچمدار، یعنی گلکسی S21 پلاس، به سه دوربین واید و اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین زوم ۶۴ مگاپیکسلی معروف به «تلهفوتو» و دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی مجهز است. این روزها پرکاربردترین وسایل در زندگی ما گوشیهای موبایل هستند. برخی می خواهند با تلفن همراه خود عکسهای با کیفیت بگیرند ، برخی می خواهند بازی کنند ، برخی، فقط از آنها برای پیام کوتاه و صحبت کردن استفاده می کنند ، در حالی که دیگران همه زندگی خود ، از خرید اینترنتی تا بانکداری مجازی را از طریق تلفن همراه انجام می دهند. می ۱۱ با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز به حسگر بسیار بزرگ و لرزشگیر اپتیکال میتواند عکسهای بسیار باکیفیتی را در روشنی روز و تاریکی شب بگیرد و نیازتان برای بزرگنمایی تا سقف ۲ تا ۳ برابر را نیز بهخوبی پاسخگو باشد.

دوربین واید ۱۲ مگاپیکسلی ساخت سونی از تمام پیکسلهای خود برای فوکوس خودکار تشخیص فاز بهره میگیرد و سیستم لرزشگیر آن نیز بسیار کارآمد است. این گوشی هوشمند از دوربینهای واید و اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین تلهفوتوی ۸ مگاپیکسلی با بزرگنمایی ۳ برابری و دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی بهره میبرد. گلکسی اس ۲۱ اولترا از ۵ دوربین برای عکاسی بهره میگیرد: دوربین واید ۱۰۸ مگاپیکسلی که بهصورت پیشفرض عکسهای ۱۲ مگاپیکسلی میگیرد، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی که برای ثبت عکسهای اولتراواید بهکار میرود، دو دوربین تلهفوتوی ۱۰ مگاپیکسلی که امکان بزرگنمایی اپتیکال ۳ و ۱۰ برابری فراهم میسازند و دوربین ۴۰ مگاپیکسلی سلفی که بهصورت پیشفرض عکسهای ۶٫۵ مگاپیکسلی میگیرد. دوربین تلهفوتو وعدهی زوم دیجیتال ۳۰ برابری میدهد؛ اما در نظر داشته باشید که فقط تا زوم ۱٫۱ برابری بهصورت اپتیکال انجام شده و بیش از آن از کراپ تصویر استفاده میشود؛ بنابراین چندان پیشنهاد نمیکنیم که از زوم بیش از سه یا چهار برابری استفاده کنید. دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید نیز عملکرد بسیار خوبی در عکاسی منظره از خود نشان میدهد و دوربین تلهفوتوی ۴ برابری عکسهایی با رنگهای دقیق، جزئیات زیاد و گسترهی دینامیکی وسیع میگیرد. دوربین اولتراواید S21 نیز برخلاف اکثر گوشیهای هوشمند، خروجی بسیار رضایتبخشی نشان میدهد؛ هرچند به دلیل نبود فوکوس خودکار در این دوربین، قابلیت عکاسی ماکرو در دسترس نیست.

منبع بازسازی خانه در کرج