منبع:بازسازی خانه در کرج

بهترین کابینت آشپزخانه وانواع آن همراه با محاسبه قیمت طراحی و اجرای آشپزخانه در اصفهان

همچنین اختراع دریل دستی در سال 1895 نیز یک اتفاق مهم در تاریخچه کابینت سازی محسوب میشود. که در بازار به همین نام شناخته میشود. در بازار ایران، کابینتها در بعضی موارد با بدنه نئوپان و روکش کاغذ و نوار اطوئی ساخته میشود که در مجموع کیفیت مناسبی ندارد و استفاده از این نوع بدنه توصیه نمیشود. راحی کابینتها با توجه به تنوع آشپزخانهها از نظر شکل طراحی (یو شکل، ال شکل، خطی، شبهجزیرهای و جزیرهای)، صورت میپذیرد. اکثر مردم شناخت نسبی به آن دارند و جنس کابینت نیز معمولاً به صورت فلزی (در ایران مرسوم است) می باشد. حال برای محیط هایی که نیاز به هزینه ای به صرفه دارند از این دسته کابینت ها استفاده می گردد. اما کابینت هایی که دارای دستگیره هستند، دستگیره ها از مهم ترین ابزار در کابینت ها می باشند، زیرا به کمک آنها می توان به صورت مفید از کابینت ها استفاده نمود. کابینت هایی که سازنده در ابعاد استاندارد از قبل و بدون هیچ شناخت و برداشتی نسبت به محل نصب کابینت آن را می سازند. تمامی فضاهایی که مد نظر دارید، با توجه به عمق و ارتفاع کابینت ها، با سازنده و نصاب کابینت در میان بگذارید. کابینتها بسته به نوع مواد خام تولید، به کابینتهای تولید شده از فلز، چوب، امدیاف، های گلاس، پیویسی، ممبران یا وکیوم، روکش چوب یا ترکیبی تقسیم میشوند.

با ایجاد قفسههای ضد آب یا پیویسی به فضای حمام نظم بدهید. یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب کابینت آشپزخانه باید مد نظر داشته باشید، سبک مورد نظرتان در طراحی فضای آشپزخانه است. ابتدا انواع متریال های کابینت آشپزخانه را بشناسید و سپس با توجه به سبک مورد نظر خود، بهترین نوع را انتخاب نمایید. این کابینت ها ورق های ام دی اف می باشند، که رویه آنها را لایه نازکی از چوب طبیعی تشکیل داده است. بدنه کابینت از دیواره و کف تشکیل می شود. لبه بدنه با نوار پوشیده شده باشد. جنس بدنه باید با روکش ملامینه باشد. محبوبیت روکش مصنوعی برای کابینت در سبک مدرن روز به روز بیشتر می شود، این نوع کابینت بنام کابینت ملامینه نیز شناخته شده است. زیرا این کابینت ها باید حداقل سه روز در دمای محیط قرار بگیرند و سپس نصب شوند. جهت جلوگیری از لک شدن کابینت هایگلاس ، توصیه می کنیم فکر درب های مگنتی را نکنید و از دستگیره های پایه بلند استفاده کنید تا احتمال تماس دست با سطح کابینت کمتر شود.خواه و ناخواه پس از مدتی خش و خط های به جا مانده روی سطح کابینت هایگلاس از شفافیت و درخشندگی روز اول آن می کاهد و شما را به فکر تعمیر و یا تعویض کابینت ها می اندازد ، که البته باز، بسته به زاویه تابش نور، اکثر این خط و خش ها از دید مهمانان شما دور می مانند .

طراحی اپن، جزیره و یا کانتر با توجه به متراژ و سلیقه شما انجام می گردد. همچنین معمولاً از رنگ سایه سفید یا رنگهای سایه چوب برای رنگ آمیزی آن استفاده می شود تا طرح و نقش روکش چوب آن همچنان در نمای کابینت ممبران قابل رویت باشد. همچنین قبل از اجرای کابینت ها، نیاز است تا بافت کابینت ها، رنگ، ابعاد کابینت ها و محل قرار گیری سینک، گاز و … در هنگام طراحی کابینت نباید آن ها را منحصرا اجزایی برای قرار دادن وسایل بدانید بلکه باید به جزییات دیزاین کابینت ها دقت کنید تا بتوانید دکوراسیونی متفاوت و ایده آل را در فضای آشپزخانه تان بوجود آورید. تا شما بتوانید بهتر و اصولی تر انتخاب نمایید. تا از مطالب دیگر در این زمینه بی نیاز شوید . در ادامه برای بهتر انتخاب نمودن کابینت آشپزخانه، باید با انواع آن آشنا شوید. آشنایی با انواع کابینت های آشپزخانه و بررسی مزایا و معایب آنها، می تواند در انتخاب درست کابینت آشپزخانه، به شما کمک نماید. کامل طراحی شوند. به طور کلی در انتخاب کابینت آشپزخانه نورپردازی فضا، رنگ های پس زمینه مانند دیوارها، رنگ وسایل آشپزخانه، متریال، متراژ فضا و نوع کف پوش آشپزخانه تاثیر گذار می باشند.

ناهمواری لبه ها : در متریال های گلاس نمی توان لبه ها را به خوبی سنباده کشید چرا که از کیفیت متریال های گلاس کم می کند و ممکن است به سطح آن آسیب برساند. چرا که درِ کابینت پس از باز شدن با کمک آن ها ثابت می ماند. ممبران نوعی روکش PVC گران قیمت است که معمولا برای ارزان تمام شدن کار، یک طرف ممبران و طرف دیگر روکش معمولی PVC کار می شود. در هر حال در هنگام طراحی کابینت باید دقت نمود که جهت باز شدن در آن باید برخلاف جهت حرکت شخص استفادهکننده باشد. پس در انتخاب رنگ متناسب با آشپزخانه دقت کنید. از دیگر نکاتی که در انتخاب کابینت آشپزخانه باید به آن دقت نمایید، هماهنگی سبک و رنگ کابینت ها با تمامی فضا می باشد. در این سبک بایستی المانهای بهکاررفته ساده باشند. کابینت های روکش چوب در کنار زیبایی ظاهری کابینت های چوبی، قیمت بسیار مناسب تری از کابینت های چوبی دارد.

منبع بازسازی خانه در کرج