منبع:بازسازی خانه در کرج

بهترین نوع کابینت آشپزخانه کدامند؟

انواع چوب کابینت، بهترین کابینت های چوبی آشپزخانه! هزینه ساخت کابینت آشپزخانه چوبی به موارد مختلفی بستگی دارد. تصویر زیبای دیگری از سرستون کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی به رنگ قهوهای تیره که به جذابیت آن اضافه میکند. کابینتهای انزو از دیگر کابینتهای آشپزخانه بوده که از ام دی اف ساخته شده است. بهتر است دیگر نگران این موضوع نباشید. توجه داشته باشید که این مدل از آبچکانها دارای یک سینی مخصوص برای گرفتن آب ظروف بوده و دیگر نیازی نیست که نگران خیس شدن کابینت خود باشید. این نقشه کابینت نزدیک به نقشه U شکل می باشد با این تفاوت که در ادامه ضلع سوم آشپزخانه ضلع دیگر به صورت اوپن یا کانتر ایجاد می شود. به همین دلیل قیمت کابینت ها متفاوت است چون که متریال های بکار رفته در آن ها فرق دارند. به طور معمول یک کابینت زمینی به نسبت ۶۰ درصد و کابینت دیواری ۴۰ درصد قیمت محاسبه می شود. کابینت هایی که از جنس پی وی سی ساخته می شوند در برابر ضربه، خش، مواد قلیایی و اسیدی مقاوم هستند و نگهداری و تمیز کردن آن ها به نسبت سایر نمونه ها آسان تر است. سطوح شفاف و براق آنها بسیار زیبا و خیره کننده است و به دلیل تنوع رنگی، سهولت در تمیز کردن و مقاوم بودن در برابر خش خوردگی نسبت به کابینت های ام دی اف محبوبیت بیشتری دارند.

آنها را می توان سفید، نقره ای، خاکستری می باشد. ایراد کابینتهای دیواری این است که دسترسی چندان سادهای ندارند و بهتر است وسایلی را که به ندرت استفاده میشوند را در آنها قرار دهید. برای افزایش دوام و زیبایی این کابینتها از یک لایه رنگ پلی استر استفاده میشود و شما میتوانید این کابینتها را در انواع رنگها سفارش دهید. کابینتهای انزو رنگ بندی مختلفی داشته و برای انواع دکوراسیونها میتوان از آن استفاده کرد. ساخت کابینت مدرن آشپزخانه با متریال های مختلفی مانند ساخت کابینت ام دی اف، ساخت کابینت ممبران، ساخت کابینت هایگلاس و غیره ساخته می شود. کابینت آشپزخانه بسته که از قدیمی ترین و غیر متداول ترین نوع نقشه های کابینت آشپزخانه هستند و آشپزخانه در محیط بسته ای مانند اتاق خواب قرار دارد. کابینت تمام چوب از جمله کابینتهای بسیار شیک و منحصر به فرد بوده که قیمت بالایی دارد و اغلب برای ساختمانهای کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد. زوج های جوانی که به سبک کلاسیک علاقمند هستند اغلب از نقش های کم کار کلاسیک استفاده می کنند زیرا عقیده ای به آن همه نقش و نگار بر روی کابینت های آشپزخانه ندارند. در سبک ساخت کابینت آشپزخانه مدرن تفاوت هایی با دیگر سبک ها وجود دارد.

در ساخت ساخت این کابینتها از چوب درختان بلوط، گردو، صنوبر و کاج استفاده میشود که مقاومت بسیار بالایی دارد. پیش طرح به منظور ایجاد چشم اندازی از طرح نهایی در ذهن خریدار میباشد، به نحوی که بتوان توضیحاتی را از روی آن برای خریدار بیان نمود و سلیقه و خواست او را در طراحی اصلی پیاده کرد. اگر برای کابینت محدودیت بودجه دارید، این جنس کابینت آشپزخانه مناسب شماست.بنابراین به عوامل فرق پارکت و لمینت در هنگام انتخاب این متریال دقت داشته باشید. یک کابینت مناسب علاوه بر زیبایی باید بر اساس سلیقه فرد طراحی شود و پاسخگوی نیاز کاربر نیز باشد. همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل ۷۵ سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید ۹۰ سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب ۴۵ سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از ۱۶۵ سانتی متر است از خیر آن بگذرید.

در طراحی کابینت آشپزخانه وخدمات کابینت سازی، طراح کابینت آشپزخانه و کابینت کار باید به سلیقه خانواده ها و نوع نیاز آن ها توجه کند. علاوه بر این موارد، رنگ کابینت آشپزخانه نیز باید در طراحی و ساخت کابینت هایگلاس آشپزخانه مورد توجه کابینت ساز قرار بگیرد و همخوانی با سایر قسمت ها داشته باشد. در بیشتر اوقات از ورق های ام دی اف سفید معمولی برای این قسمت از کابینت استفاده می شود. این کابینتها بسیار شیک و مدرن بوده و برای افزایش مقاومت و استحکام آن یک لایه گلاس بر روی آن وکیوم میشود. لایه وکیوم شده بر روی کابینتهای ممبران باعث مقاومت این محصول در برابر رطوبت شده و از این رو به کابینتهای ممبران، کابینتهای وکیوم نیز میگویند. آن چه که مهم است در هنگام ساخت باید از وکیوم شدن روکش بر روی تخته اطمینان حاصل شود، چرا که در طولانی مدت می تواند باعث جدا شدن روکش از روی تخته شود. نصب کابینتهای انزو در آشپزخانه باعث لوکس و مجلل شدن خانه شده و زیبایی خاص و منحصر به فردی را به فضا میدهد. کابینتهای پی وی سی آشپزخانه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و فوق العاده جذاب میباشد. نکتهی حائز اهمیتی که در طی انجام این مراحل همواره به آن میبایست توجه نمود، تراز بودن صفحات کابینت در هنگام پولیش کاری میباشد چرا که در صورت تراز نبودن صفحات، رنگها به یک میزان در همهجا پاشیده نشده و برخی از بخشها از ضخامت بیشتر و برخی دیگر از ضخامت کمتر بهرمندند.

منبع بازسازی خانه در کرج