منبع:بازسازی خانه در کرج

بهترین نمونه طراحی های کابینت در 1400

کابینت های ممبران در دو حالت مات و براق در بازار وجود دارند. بسیاری از افراد سلیقه ای مشابه ندارند و طرفداران هر دو حالت در بازار وجود دارد. کابینت های ممبران در دو نوع پرکار و کم کار وجود دارند. روکش های پی وی سی ممبران دارای ضخامت کمی هستند که در نوع مات بر روی کابینت ها استفاده میشوند. کابینت ممبران برای من مناسب است یا خیر؟ در این سبک، قرینه سازی به ندرت انجام می شود و استفاده از طبقات و شلفهای نوری، باکس های تو در تو یا افقی و عمودی کشیده بسیار به جای پوشش دادن تمامی دیوارها، متداول است. بنابراین گاهی اوقات تصمیم گیری درمورد انتخاب کابینت آشپزخانه بسیار سخت است. با بهره گیری از کابینت آشپزخانه مدرن و نصب آن می توان از مزایای آن برخوردار شد. برای انتخاب رنگ کابینت، اول از همه باید به اجزای آشپزخانه توجه کرد تا متناسب با سایر وسایل باشد. در نهایت شرکت های کابینت سازی گسترش پیدا کرد و خانه های زیادی به کابینت های دلخواه خود رسیده اند. کابینتهای زیبا و کاربردی، نه تنها اشتیاق به آشپزی را در افراد افزایش میدهد، بلکه تاثیر بسیاری نیز در زیبایی کل خانه دارد.

کابینت طرح چوب یا ام دی اف زیرمجموعهای از کابینتهای کلاسیک با حکاکیهای جذاب و زیبا است. در کنار صنعت کابینت سازی، طراحان حرفهای نیز با ایده و کانسپت هایی که داشته اند زمینه ساز تولید کابینتهای متنوع و زیبا شدهاند و دکوراسیون دلخواه مشتریان رادر منزل فراهم کردهاند. زمانی که یک محصول تهیه و تولید میشود قطعا تیم کارشناس و برنامه ریز آن مدت ها در خصوص انواع دکوراسیون و سلیقه های مختلف مردم بررسی میکنند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. به همین دلیل به شدت مورد استقبال مردم هستند. اولین چیزی که برای انتخاب کابینت آشپزخانه هنگام سفارش پرسیده میشود در مورد طراحی کابینت است. به این صورت که کابینت هایی با ابعاد استاندارد در سایزهای مختلف طراحی و تولید می شوند و کاربر با توجه به فضای آشپزخانه می تواند به تعداد مورد نیازش کابینت بخرد. برای همین استادکاران و تولیدکنندگان کابینت این محصول را متنوع به بازار عرضه کرده اند تا همه افراد بتوانند آن را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به کار ببرند. مثلث کار در آشپزخانه: ارتباط بین سه فعالیت عمده در آشپزخانه را اصطلاحا مثلث کار می گویند. علاوه بر طراحی درب های جزیره به صورت مشجر، استفاده از اپن شکسته هم دومین خلاقیت طراحی این آشپزخانه است.

در تصویر بالا هم که نمونه کار یکی از صدها کابینت ساز ماست، این ویژگیهای انزو رو مشاهده میکنین. معمولا کابینت های چند تکه را با یک پیشخان یکپارچه می پوشانند و از آن به عنوان میز کار برای آشپزی یا قرار دادن وسایل مختلف استفاده می شود. علاوه بر این موضوع رنگی که انتخاب میشود بهتر است روشن باشد و همینطور تک رنگ باشد یا نهایتا دو رنگ با اختلاف رنگی کم انتخاب شود. کابینت های مدرن براق انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و کم نور هستند زیرا نور را به خوبی بازتاب می کنند و آشپزخانه شما را پر نورتر و بزرگتر جلوه می دهند. البته نکته مهم اینکه این صفحات از نظر زیبایی چیزی از دیگر صفحات موجود کم ندارند. البته همانطور که میدانید علاوه بر متریال، مدل و طرح نیز در قیمت کابینت آشپزخانه موثر است و تنها نمیتوان بر اثر جنس کابینت، آن را ارزشگذاری کرد. کابینتهای آشپزخانه ایستاده متحرک یکی از بهترین ابزارهای برای مستاجران هستند. کابینتهای جزیرهای از انواع مدل کابینت آشپزخانه هستند که کاربردهای زیادی دارند. داشتن کابینت مدرن و مخصوص لوازم آشپزخانه برقی به مرتب نگه داشتن آشپزخانه کمک زیادی میکند، زمان آماده کردن غذا را کاهش میدهد و فضای روی پیشخوان را هم باز میکند.

باز هم کابینت آشپزخانه سفید! نکتهی مثبت دیگر درمورد کابینتهای جزیرهای این است که نسبت به کابینت سرتاسری فضای بیشتری برای عبور و مرور به داخل یا خارج از آشپزخانه در اختیار شما قرار میدهند. میتوان وسایل بلندی مثل جارو و تی را در این کابینتها گذاشت یا آنها را به دلخواه قفسهبندی کرد و موادغذایی خشک یا ظروف را جای داد. البته هر دو سبک طراحی طرفداران زیادی دارند و به نظر ما فارغ از تفاوت های زیادی که این دو سبک باهم دارند، زیبایی های فراوانی رو هم دارند و نباید اون ها رو باهم مقایسه کرد. البته نباید از زیبایی رنگ صورتی در کنار سفید عبورکنیم. شایان ذکر است اگر استانداردها و نکات مهم برای طراحی آشپزخانه بزرگ در نظر گرفته نشود، ممکن است از کاربری آن بکاهد و تناسب و زیبایی آن را نیز از بین ببرد. رقابتی بودن صنعت کابینت سازی و اهمیت این عنصر در زیبایی خانه، باعث شده است که حق انتخاب مشتریان در این زمینه مانند انتخاب بسیاری از موارد دیگر، کاملا گسترده باشد و به همین دلیل تنوع بسیار زیادی را در این صنعت شاهد هستیم.

منبع بازسازی خانه در کرج