منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع کابینت آشپزخانه

از چوب های زیر برای ساخت کابینت چوبی استفاده میشود. دسته اول “های گلس” که برای ساخت آن از “ورق پلکسی گلاس” استفاده می شود. اما طراحان داخلی در ارتباط با اشپزخانه هایی که به صورت L بوده و یکی از دیوار های آن طول بیشتری دارد توصیه می کنند که کابینت های هوایی را روی دیواری که ضلع بلند تری دارد نصب کنید و اگر لازم استت کابینت های بلند و مرتفعی دارید تا حد امکان در ضلع کوچکتر و نزدیک به پنجره در صورت وجود قرار ندهید تا مانع از ورود نور طبیعی نشود. قطر لبههای کابینت ممبران بیشتر از کابینت انزو هست.از نظر طرح ظاهری هم، چهار طرف درب کابینت انزو توسط دستگاه برش میخورد و در عین حال طراحی ساده تری نسبت به ممبران دارد. پس از جنگ جهانی دوم و در دوران پست مدرن عواملی مثل تمرکز بیشتر روی صرفه جویی در فضا یا استفاده از کفپوش های چوبی در طراحی آشپزخانه بر روند ساخت و انتخاب کابینت ها تأثیر گذاشت. علاوه بر این مقاومت طولانی مدت در برابر نور خورشید ندارد. بخار این ماده در طولانی مدت به شدت برای سلامت انسان مضر است و مقاومت کمی آن در برابر آتش و حرارت دارد.

مزیت کابینت پی وی سی مقاوم حداکثری آن در برابر رطوبت است. به طور معمول در سایر قسمت های کابینت آشپزخانه از کابینت تمام پی وی سی کمتر استفاده می شود. این سبک همان طور که از نامش پیداست در اسکاندیناوی شکل گرفته که اقلیم سرد و خشن دارد. انواع ملامینه در واقع روکش هایی است که روی ام دی اف خام یا نئوپان کشیده می شود. ممبران در واقع نوعی روکش pvc است، که روی مغزی های متفاوت مانند ام دی اف یا نئوپان کشیده می شود. اگر بخواهیم از معایب کابینت ملامینه بگوییم ابتدا باید از ضررهایی که فرمالدهید برای سلامت انسان دارد یاد کنیم. ورقه های هایگلاس نیز همانند ورق های ملامینه بر روی ورقهای ام دی اف چسبانده میشوند. این کابینت که در واقع بخشی از ویژگیهای این دو سبک را بهرمند است در طی سالهای گذشته با توجه ویژهای که بر روی طراحی آن صورت گرفته به تنوع خوبی دست یافته و توانسته جایگاه ویژهای را در کنار دسته بندیهای متفاوت انواع کابینت به خود اختصاص دهد؛ به گونهای که بسیاری از افراد هر ساله به دنباله طرح جدیدتر و خاصتری از کابینت نئوکلاسیک در مراکز فروش آن هستند. دومین موضوع چگونگی قرار گیری و چیدمان کابینت و کابینت کاری در بازسازی خانه است که علاوه بر اصولی بودن به سلیقه ی مشتری نیز بستگی دارد.

از این رو در زمانی که سفارش طراحی و ساخت کابینت را به کابینت ساز میدهید از او بخواهید که با توجه به مدل خانه و فضای آشپزخانه بهترین اندازه را برای شما در نظر بگیرد. شما می توانید با انتخاب صحیح از فضای آشپزخانه خود حداکثر بهره را ببرید. در انتهای این نوشته، مدل های زیبایی از کابینت را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت ببرید و در انتخاب و ساخت کابینت خانه خود، از این ایده ها استفاده کنید. بعد از اتمام مرحلهی لبه چسبانی احتمال این وجود دارد که لبه های کابینت کمی لکه دار شود که لکه های چسب هستند. طرح هایی که با ممبران کار می شود نباید دارای جزئیات زیادی باشد زیرا امکان ارائه جزئیات بالایی با این روش وجود ندارد. دسته دوم “لمی گلس” که در ساخت آن معمولا از ورق های براق PVC استفاده می شود. برای ساخت جدیدترین مدل های کابینت آشپزحانه باید مبالغ بیشتری هزینه کنیم.

دراین مدل با استفاده از دستگاه سی ان سی میتونیم طرح دلخواهمون رو بروی ام دی اف بزنیم. از زمانی که انواع کابینت پی وی سی وارد بازار شده تا به امروز محبوب آن رو به افزایش است. کابینتهای پی وی سی آشپزخانه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و فوق العاده جذاب میباشد. سپس با چسب مخصوص و به وسیله تکنولوژی خاصی روکش ممبران روی آن قرار می گیرد. در دسته ی روکش های PVC قرار می گیرد و قیمت مقرون به صرفه دارد. یخچال شما در طراحی های مدرن اغلب برای زیبایی و یک دست بودن بهتر است داخل یک کاور قرار بگیرد. همچنین در برابر گرما پایدار است و به صورت عایق عمل می کند. با توجه به مقاومت در برابر رطوبت و اصطکاک و گرما، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است.جنس ملامینه در برابر خرد شدگی و خراش مقاومت بالایی دارد. این ترکیب مقاومت خارق العاده ای به چوب می بخشد. درجه بندی چوب در میزان مرغوبیت و کیفیت کابینت ها تاثیر خواهد داشت. امکان تحمل حرارت ۱۴۵ درجه سانتی گراد را دارد در حدی که اگر سیگار روی آن بیفتد آسیب نمی بیند. دلیل این محبوبیت، درجه مقاومت بالایی است که در برابر محرک های بیرونی دارد.

منبع بازسازی خانه در کرج