منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع کابینت آشپزخانه ؛ همه جنس ها و مدل ها یکجا – ویکی ساختمون

استفاده از این نوع از کابینت های آشپزخانه در سبک های کلاسیک و مدرن مرسوم می باشد.تنوع رنگ و طرح بالا از دیگر مزایای این کابینت ها می باشد. روکش این نوع از کابینت آشپزخانه در صورتی که با اجسام برنده و تیز برخورد نماید، باید تعویض و تعمیر گردد. در این تصویر کابینت هایگلاس سفید نقره ای با قسمت هایی به رنگ بادمجانی می بینید معمولا بادمجانی رنگی است که کمتر در کابینت های اطراف دیده می شود و جزء رنگ های خاص و کم کاربرد به حساب میاد. کابینت آشپزخانه روکش چوب با رنگی خاص و منحصر به فرد. البته وقتی از کابینت چوبی صحبت میکنیم، باید در نظر بگیریم که هر نوع چوب، قیمت خاص خودش را دارد. اگر کابینتهای ام دی اف (MDF) را برای خانه تان مد نظر دارید، حتماً، مزایا و معایب (شرایط نگهداری) آن را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرید که آیا انتخاب مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه یا حمام تان میباشند یا خیر.

اگر استفاده از کابینت های چوبی برای شما بسیار گران به نظر می رسد، کابینت MDF گزینه جذابی برایتان خواهد بود. بنابراین اگر به تنهایی در کنار سینک ظرف شویی استفاده شود. رزین موجود در کابینت های ام دی اف، دارای مقدار کمی فرمالئید می باشد. هر چند در نهایت انتخاب کابینت مناسب آشپزخانه بر اساس سلیقه افراد است با این حال پیشنهاد می شود از کابینت کلاسیک آشپزخانه در آشپزخانه هایی که دارای فضای زیادی هستند استفاده شود؛ چرا که ظرافت به کار رفته در طراحی این نوع کابینت ها بالا است و به همین جهت در آشپزخانه های با فضای زیاد، نمای بهتری خواهد داشت. باید دقت کنید که طراح شما از بهترین نوع روکش وکیوم استفاده کند. البته این ضرر خیلی افراد استفاده کننده را درگیر نمی کند. ممکن است پس از مدتی آسیب ببیند و باد کند. ممکن است پوسته پوسته شوند. از آنجایی که کابینت های ممبران رویه ای از پی وی سی دارند، در صورت اجرای این طرح ها ممکن تمامی سطح کابینت ها به خوبی با لایه پی وی سی پوشیده نشوند.

زیرا این ویژگی جزو مزیت های این کابینت ها نیز شمرده می شود. اما تنوع بالای این کابینت ها زمانی جزو معایب کابینت ها محسوب می شود، که شما بخواهید کابینت های خود را تعمیر و تعویض نمایید. ترکیب رنگ کابیت آشپزخانه سفید طلایی براق ، سفید طوسی ، کابینت سفید قهوه ای و صدفی این روزها بسیار محبوب است. تصویر بالا یکی دیگر از مدلهای بسیار محبوب و پرکاربرد کابینتهای کلاسیک سفید رنگ است. کابینتهای ام دی اف از ذرات فشرده چوب تشکیل شده و این ذرات در برابر آب حساس هستند. کابینت به خصوص برای آشپزخانه باید جا دار باشد؛ کابینتهای کوچک به درد شما برای گذاشتن وسایل نخواهند خورد. در مورد ایده و طرح کابینت سفید نقره ای و سفید طوسی باید بگوییم که این نوع از ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه زمینه را برای به چشم اومدن رنگ سوم فراهم میکند در اینجا هم اگر دقت کنید رنگ بادمجانی بیشتر به چشم میخورد تا سفید، البته رنگ بنفش در ایده و طرح کابینت آشپزخانه کم استفاده شده است. تفاوت این نوع از کابینت آشپزخانه با کابینت ام دی اف، در رویه آن می باشد. سعی کنید دلیل این موضوع را پیدا کنید.

همین موضوع پس از مدتی، می تواند دلیلی برای شل شدن ابزار و یراق آلات استفاده شده در این کابینت ها باشد. که این موضوع سبب میوشد تا کابینت نئوکلاسیک یک تولیدی به نسبت تولیدیهایی که در طی انجام این مراحل همواره دقت کافی درخصوص تراز بودن صفحات از خود نشان دادند، جذابیت چندانی از خود نشان ندهد. این کابینت ها در حالت معمول از مقاومت بالایی برخوردار هستند. استفاده از کابینت های ممبران در سبک های کلاسیک بسیار استاندارد و زیبا می باشد. استفاده از صفحات ضد آب نیز در ساخت این کابینت ها بسیار مرسوم می باشد. اما کابینت سازها در معرض این خطر قرار دارند. بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به دیگر کابینت ها دارند. کابینت ممبران یا وکیوم، نوعی دیگر از کابینت های آشپزخانه محسوب می شوند، که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. ممبران نوعی ورق با مغزی ام دی اف و رویه پی وی سی، می باشد. اما در صورتی که قسمتی از رویه آن کنده شود و یا آسیب ببیند. همه کابینت های جدید ما با دقت در جزییات، سفارشی تولید شده ایجاد می شوند و هر کابینت قبل از بسته بندی دقیقاً مورد بررسی قرار می گیرد تا از بالاترین استانداردها برخوردار باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج