منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع مدل کابینت چه تاثیری بر دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما دارد؟

در این مقاله تمامی اجزاء تشکیلدهنده کابینت را ریزودرشت بررسی کردهایم تا هر شخصی که فقط یکبار کابینت خونه فعلی خودشان را دیده باشد، میتواند یک سری اطلاعات کامل در مورد اجزاء کابینت آشپزخانه به دست بیاورد؛ و هنگام خرید کابینت با آگاهی کامل خرید کند. متناسب با درخواست مشتری و سلایق او را دارد. طرح حک شده روی این کابینت ها با توجه به سلیقه مشتری انتخاب میشود. درب کابینت ویترینی، دربهایی هستند که فقط فریم آن از جنس کابینت هست که لولا روی آن نصب میشود؛ و قسمت داخلی آن را با شیشه پوشش میدهیم. و به بررسی تاریخچه کابینت و سیر تکاملی آن پرداختیم. در کابینتهای روکش چوب مغزی از جنس ام دی اف و روکش آن چوبی ست ولی در کابینتهای تمام چوب کابینت به طور کامل از چوب خالص تهیه میشود. کابینت های فلزی هم زمان با کابینت های چوبی تولید شدند که به دلیل قیمت ارزان آن تقریبا در بیشتر مکان ها از کابینت فلزی استفاده می کردند اما استفاده از این نوع کابینت ها با مشکلاتی نیز روبه رو بود. اگر کابینت چوبی دارید، بهتر آن را با استفاده از پاککنندههای روغنی مخصوص چوب تمیز کنید.

قسمت پشت آن را با mdf سه میل یا فیبر پوشانده و دو عدد دیواره کناری توسط کف و سقف و تیرک اضافه (فیتگ) به هم اتصال دارند. با اجزای تشکیلدهنده کابینت آشنا شوید. همه کابینت ها با کنار هم قرار گرفتن اجزای مختلف ساخته می شوند. در این مطلب با هم آموختیم که کابینت چیست ؟ البته ناگفته نماند که از دربهای تمام شیشهای هم میتوان استفاده کرد. چه کابینتهای روکش چوب و چه کابینتهای تمام چوب را میتوان رنگ کرد. البته کابینت ممبران را اگر دارای طرح سادهتری باشد را میتوان در سبک دکوراسیون مدرن نیز به کار برد. دربهای ویترینی شیشهخور بیشتر در کابینت های کلاسیک کاربرد دارد؛ و در سبک های مدرن کمتر استفاده میشود. بنابر این با شفاف سازی بیشتر و کسب اطلاعات می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. با ورود کابینت های ام دی اف تحولی شگرف در امر کابینت سازی حاصل شد. بعد از ورود تکنولوژی MDF، برای درب کابینت از ورق ام دی اف استفاده میشد. به این ترتیب طرحهای زیبا و شلوغی بوجود میآید که بخصوص در سبک دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد.

بدنه هایی که از فلز ساخته می شوند هزینه کمتری دارند اما به دلیل مشکلاتی که دارند علی رغم هزینه پایین آن کمتر مورد استفاده قرارمی گیرند. حال اگر در ساخت بدنه از چوب استفاده شود جنس آن باید از نوع روکش ملامینه باشد یا لبه بدنه با نوارپوشیده شده باشد. به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جاهد سعدانی مدیرعامل شرکت دانشبنیان فنی مهندسی فرساد صنعت البرز با بیان اینکه دستگاه سی ان سی در سه مدل تخت، منبت و حکاکی محصول تولیدی این شرکت است، گفت: این ماشینآلات در صنایع چوب و کارگاههای نجاری برای حکاکی، برش زدن و ایجاد هر نقش و نگاری روی ام دی اف و چوب مورد استفاده قرار میگیرد. رنگ های روشن و مخصوصا رنگ سفید از بهترین و محبوب ترین رنگ های مورد استفاده برای کابینت آشپزخانه ام دی اف است. کابینت های چوبی را شاید بتوان لوکسترین و گرانقیمت ترین نوع کابینتها دانست.

قیمت کابینتهای تمام چوب بین 10 تا 18 میلیون و روکش چوبی بین 5 تا 7 میلیون به ازای هر متر مربع میباشد. در صورتی که آشپزخانه شما سقفی بلند دارد، سعی کنید از چوب هایی با خطوط افقی استفاده کنید. کابینت آشپزخانه باید مطابقت با دکوراسیون خانه باشد. هر چه قدر هم نحوه بازسازی خانه و متریال استفاده شده مرغوب و زیبا باشد و شما مبلمان و وسایل خانه خود را دقیق و درست نچینید منزل شما زیبایی خود را نشان نمی دهد. امروزه رایجترین متریال برای ساخت کابینت، ورق ام دی اف است. هرچقدر زیباترین و بهترین وسایل را برای دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کنید، حتی بهترین چیدمان را برای آن اجرایی کنید، اگر نورپردازی فضا مناسب نباشد، شیک بودن آن به چشم نمیآید. قیمت کابینت ممبران بستگی مستقیمی با طرح آن دارد. البته بخشی از مراحل انتخاب کابینت سلیقه ایست و درنهایت این خریدار است که باید با بررسی انتظارات خود اقدام به انتخاب کابینت نماید. انتخاب کابینت های ممبران می تواند تمام فضا را تحت پوشش قرار دهد. 2- با پرداخت هزینه ای کمتر می توان کابینت مشابه تمام چوب را خریداری نمود. هنگام خرید کابینت با انواع اصطلاحات تخصصی مواجه هستیم که هیچ شناختی نسبت به آن نداریم؛ و فروشنده کابینت تمام موارد را با ذکر نام تخصصی آن بیان میکند.

منبع بازسازی خانه در کرج