منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع مدل کابینت آشپزخانه – کابینت مناسب آشپزخانه شما چیست؟

کابینت های ام دی اف دو نوع خاص در طراحی دارد که چند سالیست بسیار رواج پیدا کرده است. در نوع اول معمولا نقش و نگارهای بیشتری روی کابینت ها وجود دارند و افرادی که در گذشته خانه هایی کلاسیک داشته اند بیشتر از این سبک استفاده می کرده اند. در هنگام خرید کابینتهای آشپزخانه باید به رنگ آن توجه زیادی کرده و در صورتی که آشپزخانه شما کوچک است رنگ سفید را خریداری کرده تا فضای آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهد. • ظاهری شکیل وزیبا؛ کابینت هایگلاس به دلیل بهرهمندی از ظاهری براق و زیبا، با قرارگیری در فضای آشپزخانه به مرتب و روشن دیده شدن فضای آن کمک مؤثری نموده و در نهایت سبب میشود تا فضای آشپزخانه بزرگتر و زیباتر از آنچه که هست به نمایش گذاشته شود. مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید جنس روکش وکیومی میباشد که در ساخت کابینت ممبران استفاده میشود. مساله ای که در مورد جزیره این آشپزخانه وجود داره، تیرگی بیش از حد اونه! متریال MDF طوری طراحی شده که در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و علاوه بر آن، زیبایی بی نظیر کابینت های MDF همیشه مورد پسند همه بوده است.

ولی با وجود همه این موارد، به طور کلی این رنگ برای آشپزخانه زیاد مورد پسند خانواده های ایرانی نیست! در نرم افزار های طراحی کابینت سه بعدی ممبران همه چیز به شما نشان داده میشود. کابینت های ممبران اولین کابینت هایی هستند که با طراحی سه بعدی، پا به عرصه دکوراسیون داخلی منزل گذاشته اند. زیرا انتخاب رنگ نا مناسب و ترکیباتی که از نظر روانشناسی رنگ ها در تضاد هم قرار میگیرند، به شدت در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار است. در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی منزل باید شما روانشناسی کاربردی رنگ ها را در نظر بگیرید. البته باید گفت که در فصول مختلف سال، تغییر رنگ های منزل میتواند تاثیر شایانی در زیبایی دکوراسیون داخلی داشته باشد. بنابراین شما با دنیایی از رنگ مختلف روبرو هستید و می توانید با توجه به سلیقه و طراحی داخلی فضای خود رنگ د لخواه را انتخاب نموده و برای کابینت آشپزخانه خود سفارش دهید. یکی دیگر از مزایای نوع براق این است که با توجه به ساطع کردن نور، باعث پر نور کردن و در نهایت بزرگتر نشان دادن اشپزخانه میباشد. فلسفه کارهای مدرن خلوت بودن و سادگی در ظاهر است از شلوغی در طرح و انتخاب تزئینات پر کار پرهیز کنید.

بنابراین اجرای کابینت های چوبی از سایر کابینت ها پر هزینه تر است. نکته دیگر جنس یراق آلاتیست که در ساخت این کابینت ها استفاده میشود. برخی از این اصول مربوط به درجه ساخت و ساز است و بسیاری دیگر مربوط به سبک آشپزخانه و سلیقه شخصی شما است. اما این فقط یک تصور عمومی اشتباه است در ادامه ما به شما خواهیم گفت که … چون این اجرای این طرح کاملا برعهده یک تیم طراحی و کابینت سازی ایرانی بوده! البته شما میتوانید از کابینت های چوبی، کابینت های طرح روکش چوب هم برای سبک کلاسیک استفاده کنید. البته اگر میخواهید یک آشپزخانه لوکس و متفاوت داشته باشید، میتوانید از MDF های رنگی متفاوت برای ساخت کابینت آشپزخانه mdf خود استفاده کنید. یکی دیگر از ترکیبات جذاب کابینت آشپزخانه، رنگ های هایگلاس سفید و مشکی میباشد که بدلیل اینکه در تضاد هم هستند، فضای بسیار لوکس و دلنشینی میسازند. امروزه کابینت های مدرن و بسیار لوکس از جنس MDF طراحی و ساخته میشوند که در نوع خود مثال زدنی هستند.

اینها مثال های فرضی از یک سری نمونه تغییرات بودند. این کار (شبیه سازی) به شما کمک شایانی در انتخاب طرح کابینت خواهد کرد که البته اغلب به صورت رایگان توسط طراحان و سازندگان کابینت mdf ممبران به صورت یک خدمت ارائه میشود. وینیل معمولا به صورت کفپوش وینیل و دیوار کوب ها نیز ساخته میشوند. طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی به صورت ۳ بعدی قبل از تولید یکی از مزایای کارخانه تولید کابینت نوین کابین می باشد و این امکان را برای مشتریان فراهم می کند که قبل از ساخت تصویری از طرح کابینت خود را به صورت شبیه سازی شده و سه بعدی رویت کند. به همین دلیل است هر چیزی که با MDF ساخته میشود، در انواع طرح ها و رنگ ها موجود میباشد. تجهیزات جانبی: مشخصات انواع تجهیزات جانبی مورد استفاده در آشپزخانه، از عوامل مهم در طراحی کابینت آشپزخانه است که در ابتدا انواع، ابعاد و تعداد تجهیزاتی مانند گاز توکار یا مبله، سینک ظرفشویی توکار یا روکار، هود مخفی یا مورب و شومینه ای، فر و مایکروفر، یخچال، ماشین ظرفشویی و لباسشویی باید مشخص شده تا فضای مورد نیاز هر یک از این وسایل را جانمایی و سپس بقیه فضا را به سایر کابینتها اختصاص داد.

منبع بازسازی خانه در کرج