منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع مدل کابینت آشپزخانه – کابینت مناسب آشپزخانه شما چیست؟

انواع مدل کابینت آشپزخانه شامل مدل آشپزخانه I شکل و L شکل (مدل کابینت آشپزخانه کوچک) برای فضاهایی با مساحت 4 تا 6 متر مربع هستند. برای پیدا کردن بهترین کابینت ساز در تهران باید از افراد متخصص و زبده که در کارگاه کابینت سازی تهران مشغولند، کمک بگیرید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. قبل از خرید بهترین کابینت آشپزخانه، ایدههای طراحی داخلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید کدام یک برای شما مناسبتر است و از کدام یک بیشتر خوشتان میآید. هنگامی که صحبت از ایدههای نگهداری از ادویهها میشود، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که باید آنها را در ذهن خود نگه دارید. ادویهها باید برای طعم دهی مناسب به غذا در یک محل خشک نگهداری شوند. اگر میخواهید مدت زمان طولانی ادویهها را داشته باشید، حتماً باید در نگهداری از آنها مراقبت کافی را به عمل بیاورید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه گاهی یک یا مجموعهای از کابینتها به گونهای که با دیگر کابینتهای آشپزخانه تماسی نداشته باشند، در مرکز فضای آشپزخانه قرار میگیرند، این نوع از کابینت را جزیره آشپزخانه مینامند و طراحی آن طوری صورت میگیرد که در عین جدا بودن، یکپارچگی طراحی داخلی آشپزخانه حفظ شود. یکی از متدهای اصول طراحی کابینت II شکل در فضای باریک ، این است که برای یک طرف طرف کابینتی با عمق 60 سانتی مترو در طرف دیگر کابینتی با عمق 35 سانتی متر طراحی شود.

همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل ۷۵ سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید ۹۰ سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب ۴۵ سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از ۱۶۵ سانتی متر است از خیر آن بگذرید. موضوع مهم در این مرحله این است که چیدمان و طراحی کابینت ها باید به گونه ای باشد که کاربر به راحت ترین شکل ممکن به فضای داخلی کابینت ها دسترسی داشته باشد. مواد اولیه خوب یکی اصلی ترین موارد است. به خاطر داشته باشید در بازسازی باید در انتخاب مواد اولیه بسیار دقت کرد. همانطور که در شکل میبینید، جزئیات بسیار زیادی در این مدل از کابینت آشپزخانه دیده میشوند از جمله دستگیرههای طلایی رنگ، سنگ روی کابینت مشکی رنگ، نقش و نگارهایی بسیار ظریف و منحصر به فرد. پرمصرفترین چوبهای که برای این منظور استفاده میشوند، از درختان راش و بلوط تهیه میشوند.

کابینت یکی از وسایل ضروری و مهم آشپزخانه است که که هم در زیبایی دکوراسیون داخلی این فضا نقش بسزایی دارد و هم اینکه استفاده کاربردی زیادی داشته و به منظور جمع و جور کردن ظرف و ظروف و وسایل ریز و مختلف آشپزخانه استفاده می شود. در این مرحله نکاتی وجود دارد که می خواهیم آن ها را برای شما توضیح دهیم. فارغ از اینکه انتخاب رنگ کابینت وابستگی زیادی به سلیقهی شما دارد، رنگ سفید و کرم جزو بهترین رنگهایی است که میتوانید در کابینتهای سبک کلاسیک انتخاب کنید همچنین رنگ قهوهای تیره یا روشن به جهت نزدیکی به رنگ چوب طبیعی، در گروه رنگهای پرطرفدار قرار میگیرد. با یک جستجوی ساده میتوانید طرحهای مختلف را بررسی و طرح مدنظرتان را انتخاب کنید. ابتدا بهتر است یک سبک را انتخاب کنید. تغییر کفپوش و دیوارپوش را فراموش نکنید، ابتدا به فکر تغییر متریال و رنگ دیوار و سپس کف باشید.

علاوه بر این، ظاهر آن برای چندین سال بدون تغییر باقی می ماند. این کابینتها از ام دی اف ساخته شده و بر روی آن یک لایه هایگلاس پرس شده است. روکش چوب که به عنوان روکش طبیعی نیز شناخته می شود، می تواند بر روی مغزی نیوپان ، تخته لایه و تخته فیبر نیز پرس شود. این متریال با مغز ام دی اف یا دیگر تخته ها است که دارای روکش پی وی سی می باشد. از دیگر مواد بکار رفته در کابینت آشپزخانه میتوان به ام دی اف، تخته خرده چوب، تخته لایه، روکش، چسب، اتصالات، یراقآلات و غیره اشاره کرد. اگر از مواد اولیه نامرغوب و ارزانتر استفاده کنید ممکن است مجبور به دوباره کاری شوید. زمان به اندازه بودجه اختصاص داده شده برای روند بازسازی، بسیار نکته مهمی است. رطوبت برای ادویه بسیار مضر است و حتماً باید آنها را خشک نگه دارید. سعی کنید به همان مقداری که میخواهید ادویهها را بردارید و هرگز از قاشق خیس استفاده نکنید. سعی کنید فقط از لامپ یا لوستر ویا هرچیز روشنایی روی سقف استفاده نکنید. اگر آشپزخانه بزرگی دارید از رنگ های تیره و اگر آشپزخانه کوچکی دارید از رنگ های روشن استفاده کنید.

منبع بازسازی خانه در کرج