منبع:بازسازی خانه در کرج

انواع مدل کابینت آشپزخانه – کابینت مناسب آشپزخانه شما چیست؟

کابینت منحنی در فضاهای بزرگ امکان داشتن یک جزیره زیبا و گرد را به شما می دهد .این جزیره به دلیل دوار بودن دسترسی کاملی به شما از کل محیط جزیره را می دهد و شما فضای مناسبی برای انجام کارهای دیگری خواهید داشت . در مقابل برخی کابینتها، دوام کمتری دارند و بر اثر استفاده نادرست و گذر زمان، دچار پوسیدگی و تخریب میشوند و شما ناچارید آنها را تعویض یا بازسازی کنید. برای ساخت این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. کابینتهای امدیاف از دوام و مقاومت بالایی در آشپزخانه برخوردارند، بنابراین آن را در هر رنگی که انتخاب کنید تا سالهای طولانی میتواند بدون تاب خوردگی یا پوسته شدن در آشپزخانه باقی بماند. علت دوام کابینت ام دی اف به دلیل این است که تحت فشار بالایی قرار می گیرند .همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت دارد .اما این موضوع را باید در نظر داشته باشید آن هم این است که کابینت ام دی اف در مجاورت با آب دچار بادکردگی می شوند و به راحتی تخریب میشود .دقت داشته باشید که در مناطق مرطوب معمولاً از این متریال برای آشپزخانه استفاده نکنید.

هماهنگی و همخوانی است که باعث زیبایی آشپزخانهتان خواهد شد. اگرچه فضای زیادی عموما بین فاصلاه دو دیوار اشپزخانه نیست اما در صورتی که طول دیوار ها زیاد باشد شما بابت جایدهی ظروف خود در کابینت ها با مشکلی مواجه نخواهید شد. اما کابینت های آشپزخانه در قرن بیستم اختراع شد. این معایب زیاد نیستند اما اهمیت آن ها بالاست. بنابراین همه این موارد اهمیت بررسی مزایا و معایب کابینت ام دی اف را چند برابر خواهد کرد، مطمئنا مزایا و معایب ام دی اف برای افراد زیادی مفید و قابل استفاده خواهد بود. پر طرفدارن ترین کابینت آشپزخانه که مقرون به صرفه است و از نظر کاربردی د ربین تمامی کابینت آشپزخانه بسیار مناسب با دوام و با کیفیت می باشد ، کابینت آشپزخانه MDF است ، اما این کابینت پرطرفدار هم مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد که در ادامه مزایا و معایب کابینت آشپزخانه MDF را شرح می دهیم سپس مدل های کابینت ام دی اف را خواهیم دید. در این ایده و طراحی مینیمال و مدرن ترکیب رنگ سفید در کنار قهوه ای به زیبایی و مدرنیته کردن بیشتر فضا کمک کرده است این سبک کابینت آشپزخانهMDF در فضای کوچک و جمع و جور بسیار کاربردی است مخصوصا اینه این ترکیب رنگ هیچ زمان باعث دلزدگی نخواهد شد، کابینت های بدون دستگیره این ایده و طرح کابینت آشپزخانه را بسیار جذاب و دوت داشتنی کرده است.

ایده و طرح دیگری از کابینت آشپزخانه MDF سفید قهوه ای روشن را مشاهده می کنید کهبرای آشپزخانه های کوچک بسیار قابل اجرا می باشد زیرا فضای آشپزخانه را روشن و شاد تر خواهد کرد و باعث می شود محیط بزرگتر از چیزی که واقعا هست نشان داده شود، زیبایی این طراحی نشان دهنده رعایت تمامی نکات طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. از خصوصیات کابینت های کلاسیک وجود تزیینات و جزئیات بسیاری است که نشان دهنده زیبایی این سبک است . هنگامی که کابینت های کلاسیک در دکوراسیون آشپزخانه به کار می رود مانند این است که اصالت کابینت های ایرانی در خانه وجود دارد .زیرا این نشان دهنده اصالت و نماد اشرافیت می باشد. کابینت آشپزخانه هایگلاس علاوه بر درخشان بودن سطح آنها، دارای مزایا و معایبی هستند که باید حتما قبل از خرید این کابینت آشپزخانه از آن موارد مطلع باشید . چوب علاوه بر آنکه جلوه ای مدرن دارد می تواند کاملا اصیل و کلاسیک به نظر برسد یا گرمای سبک روستیک را به خانه بیاورد. کابینت علاوه بر پوشش دهی فضای کاربردی نقش ویژهای در زیبایی فضای منزل دارند .

یکی از یراقهای کاربردی و پرطرفداری که باعث جلوگیری از خیس شدن کابینت میشود آبچکان ایستاده است. در نگاه اول زیبایی آشپزخانه توجه بیننده را جلب میکند و در مرحله بعد از لحاظ کاربردی برای صاحب خانه بسیار اهمیت دارد. امروزه سبک کابینت آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، حتی تا چند سال پیش هم اینطور به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه اهمیت داده نمیشد، در گذشته دور آشپزخانه قشر متوسط و پایین دارای یک چهارپایه چوبی یا فلزی بود که اصولا کنار دیوار قرار میگرفت و روی این چهارپایه هم صفحه ایی فلزی یا سنگی قرار میدادند و در مقابل آن هم پارچه ای آویزان می کردند که در پشت پارچه، محل گذاشتن ظرف های مختلف آشپزخانه بود، در قسمت بالای این میز گنجه هایی شبیه به کابینت آشپزخانه امروزی وجود داشت، آن گنجه برای نگه داشتن وسایل آشپزخانه قابل استفاده بود ، اکثر درهای آن گنجه ها از شیشه و ظرفشویی ها بیشتر از سیمان یا فلز ساخته شده بود ، در آشپزخانه های افراد پولدار برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه از کمد های چوبی با طرح ظریف تر در آشپزخانه استفاده میشد.به طور کلی میتوان گفت حدودا 50 سال است که کابینت آشپزخانه امروزی از جنس چوب در خانه های افراد مرفه ساخته شده است، ایده و طرح کابینت آشپزخانه بیشتر از مدل های خارجی نشات گرفته است و به دلیل نیاز روزافزون جامعه پای این محصولات به خانه های اکثر افراد جامعه هم باز شده است ، در ادامه ایده وطرح متنوع از کابینت آشپزخانه را بررسی میکنیم البته اکثر مدلها در ایران تولید شده و مطمئنا برای ایرانیان جذاب می باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج