منبع:بازسازی خانه در کرج

ام دی اف مقاومت بسیار زیادی دارد

کابینت آشپزخانه سبک مدرن: استفاده از فرم های ساده و سطوح صاف از جنس ملامینه یا هایگلاس از نشانه های سبک مدرن است. کابینت انزو هم دارای مغزی ام دی اف است که طرح مورد نظر روی آن حکاکی می شود و سپس روکش هایی با جنس های مختلف روی اون قرار می گیرند. با تغییر دکوراسیون آشپزخانه تنها با تعویض درب کابینت، حدود 75 درصد هزینههای شما کاهش پیدا میکند و روند سریعتری برای اجرا پیش روی شما قرار دارد. البته انواع جدیدتر آنها با رنگ آمیزی کوره ای یا استاتیک که بسیار مقاومتر است، ساخته و اجرا می شود. معایب کابینت های گلاس: اگر نسبت به لک روی کابینت حساسیت دارید، باید بدانید خاصیت هر جنس براق نمایش لکه ها است و بسته به زاویه نور ممکن است این لکه ها شما را دستمال به دست کنند و هر روز مجبور به تمیز کردن آنها باشید. ادویهها نباید در معرض نور زیاد قرار بگیرند، زیرا خاصیت خود را از دست میدهند. بنابراین اگر قصد بازسازی کلی ندارید، اما لازم است که تغییراتی جزئی را ایجاد کنید، حتماً داشتن یک کمد دیواری خوب و جادار را در اولویت قرار بدهید.

اما در هر حال، در عرف بازار ورق ملامینه یا کمد ملامینه، ورقی با مغزی نئوپان و روکش ملامینه است. کابینتهای روکش شده بحساب می آیند. کابینتهای انزو معمولاً به رنگهای روشن و حتی سفید براق هستند. پرفروشترین رنگهای این مدل کابینت سفید، طوسی و سایر رنگهای تیره است. میباشد. هر یک از این چوبهای دارای طرح و شکل ظاهری متفاوتی هستند که بسته به سبک کابینت آشپزخانه، سلیقه مالک و نهایتاً اختلاف قیمت آنها می بایست انتخاب شوند. البته ساخت کابینت از جنس ورقهای روکش کارخانه ای که در اصطلاح برخی از آنها را با نام “دکو پنل” می شناسیم نیز یک نوع کابینت روکش بسیار با کیفیت، زیبا و پرطرفدار می باشد. اما در کابینتهای مدرنتر، از استیل یا ورقهای فلزی باکیفیت تر استفاده می شود. نوع قدیمی کابینتهای فلزی از جنس ورقهای آهنی و گالوانیزه بوده است که دیگر متداول نیست. در این تصویر میتوانید به خوبی فضای کابینتها را در کنار قفسهها و المانهای دیگر آشپزخانه ببینید. انواع مدلهای کابینت مدرن را میتوانید با این متریال در آشپزخانهی خود سفارش دهید و از زیبایی و سادگی نهفته در ذات آن، لذت ببرید.

همچنین میتوانید از ارگانایزرهای مخصوص ادویه استفاده کنید. به دلیل مدرن بودن طراحی کابینت های گلاس از آن ها در هر فضایی از آشپزخانه با هر ابعادی می توانید استفاده کنید. بطور کلی هر نوع کابینتی که جنس مغزی ورق آن ام دی اف یا حتی نئوپان (نئوپان بدلیل کیفیت پایین اصلاً توصیه نمی شود) باشد و یک لایه روکش نازک بر روی سطح آن اجرا شود را کابینت روکش شده می نامیم. جهت جلوگیری از لک شدن کابینت هایگلاس ، توصیه می کنیم فکر درب های مگنتی را نکنید و از دستگیره های پایه بلند استفاده کنید تا احتمال تماس دست با سطح کابینت کمتر شود.خواه و ناخواه پس از مدتی خش و خط های به جا مانده روی سطح کابینت هایگلاس از شفافیت و درخشندگی روز اول آن می کاهد و شما را به فکر تعمیر و یا تعویض کابینت ها می اندازد ، که البته باز، بسته به زاویه تابش نور، اکثر این خط و خش ها از دید مهمانان شما دور می مانند .

در اکثر مواقع از ورق ام دی اف سفید معمولی برای ساخت یونیت استفاده می شود. بدنه یا یونیت (چهارچوب/اسکلت) کابینت: این قسمت چارچوب کابینت و در حقیقت قسمتی از کابینت هست که در نمای بیرونی دیده نمیشه. درب کابینت: نمای بیرونی کابینت که دیده می شود. در کابینت های گلاس تنها یک روی درب با لایه هایگلاس روکش می شود و برای قسمت اپن آشپزخانه که هر دو طرف نما دارد ، باید از دو ورق کابینت در کنار هم به صورت قرینه استفاده کرد. شرکت zentique در ایتالیا اولین نمونه های کابینت انزو را در بازار معرفی کرد. همچنین نوع استیل این کابینتها نیازی به رنگ ندارد و ظاهر استیل را حفظ خواهد کرد. بدلیل استفاده از چوب طبیعی در ساخت این نوع کابینتها که بسیار با ارزش و گران هستند، قیمت کابینت تمام چوب نیز بسیار زیاد است. این مدل کابینت آشپزخانه ام دی اف قهوه ای ساده یکی از ایده و طرح های خاص در دکوراسیون آشپزخانه می باشد، معمولا در خانه های ایرانی کابینت آشپزخانه قهوه ای همیشه طرفداران زیادی داشته و همچنان در کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد است ، البته این طیف رنگ قهوه ای، زیاد شناخته شده نمی باشد، از بین طیف های قهوه ای بدلیل بهتر و شاد ترکردن فضای آشپزخانه قهوه ای روشن بیشتر کاربرد دارد .

منبع بازسازی خانه در کرج