منبع:بازسازی خانه در کرج

اطلاعات بسیار کاربردی در مورد کابینت آشپزخانه Mdf

بعلاوه، حین آشپزی، چربی و رطوبت به سمت بالا حرکت کرده و کابینت بالای گاز همیشه کثیف ترین جای آشپزخانه است. با توجه به مقاومت در برابر رطوبت و اصطکاک و گرما، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است.جنس ملامینه در برابر خرد شدگی و خراش مقاومت بالایی دارد. بهتر است این کابینت ها در برابر رطوبت مقاوم باشد تا در صورت نشتی آب، تخریب اتفاق نیفتد. این کابینت ها حالت شیشه گونه ، شفاف و بازتاب دهنده نور دارد. رنگهای کابینتهای نئوکلاسیک : همانطور که در طول متن نیز اشاره شده تنوع رنگی کابینتهای نئوکلاسیک معمولا بسیار پایین است و اغلب به حالت سفید رنگ و در مواردی نیز به دیگر رنگهای خنثی تولید میشوند. مراحل رنگ کاری تا سمباده کاری کابینت نئوکلاسیک معمولا طولانی بوده و طی چهار مرحله به صورت مکرر انجام میشود. امروزه با توجه به طراحی هایی که در پلان خانه ها صورت گرفته فضای آشپزخانه در دید همه افراد قرار میگیرد و از قسمت های مختلف منزل قابل مشاهده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت متریال های جدید نمونه های متنوع تری از کابینت در آشپزخانه تولید و ساخته شده اند. اگر طرفدار کارهای لوکس و لاکچری هستید و به اصالت دکوراسیون چوبی اهمیت می دهید بطور قطع کابینت کلاسیک چوبی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود اما اگر مدیریت هزینه برای شما اولویت دارد، کابینت کلاسیک با روکش چوب طبیعی انتخاب مناسبتری است.

علاوه بر اینکه، با در نظر گرفتن این دو وسیله طراحی کابینت، فضای روی آنها قابل استفاده خواهد بود و دستگاه ها کاملا محفوظ می ماند. انواع مختلف سبک ها و برند ها قیمت متفاوتی دارند. کابینت آشپزخانه هایگلاس گرانتر از کابینت ملامینه اما ارزانتر از انواع دیگر کابینت مانند کابینت ممبران یا پلی اورتان است. کابینت آشپزخانه بالا یکی دیگر از مدلهای زیبای کابینتهای چوبی به شمار میرود. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه گاهی یک یا مجموعهای از کابینتها به گونهای که با دیگر کابینتهای آشپزخانه تماسی نداشته باشند، در مرکز فضای آشپزخانه قرار میگیرند، این نوع از کابینت را جزیره آشپزخانه مینامند و طراحی آن طوری صورت میگیرد که در عین جدا بودن، یکپارچگی طراحی داخلی آشپزخانه حفظ شود. از زمانی که استفاده از انواع ماکروفر یا فر توکار در آشپزخانه رایج شده، طراحان داخلی تلاش کردند تا فضایی اختصاصی برای آن ایجاد کنند. در ایران انواع HPL کمتر شناخته شده است.

انواع برچسب کابینت قابل شستشو و برچسب کابینت غیر قابل شستشو تفاوت قیمت کمی با هم دارند و همانطور که گفته شد برای آشپزخانه بهترین نوع، برچسب های کابینت قابل شستشو می باشد. پوشش های محافظ طول عمر MDF را افزایش می دهند. کم کرده و از طرح های گرم و صمیمی کلاسیک نیز بهره مند شوید. گرایش این طرح های بتنی به نماد آشپزخانه شیک صنعتی معروف هستند. این فضا به صورت حفره ای میان کابینت های نیمه دیواری ایجاد می شود. محل قرار گرفتن کابینت ، به صورت زمینی یا دیواری است. کابینت زمینی ساده و کابینت شیکر پرکاربردترین کابینت زمینی در جهان است. بدنه کابینتهایی را که روی زمین نصب میشوند را اصطلاحاً کابینت زمینی میگویند. نصب این کابینت در مقایسه با کابینت تمام چوب راحت تر و با سرعت بالاتری انجام میشود.دوام و طول عمر پی وی سی حتی نسبت به چوب بالاتر است. کابینت روکش پی وی سی نسبت به کابینت تمام پی وی سی کاربرد بیشتری دارد. قیمت کابینت های گلاس نسبت به سایر کابینت ها از قیمت معقولی برخوردار است.

به مرور زمان در اثر ضربات رنگ آن ها می پرد و باید مجددا رنگ آمیزی شوند. توجه داشته باشید لکههایی مثل لکه گوجه فرنگی و آبلیمو خاصیت اسیدی دارند و میتوانند سطوح فلزی را به مرور زمان نابود کنند. از بین همه کابینت هایی که گفتیم، کابینت ام دی اف، های گلاس، ممبران و یا روکش چوب با توجه به سبک و بودجه شما می باشد. علاوه بر این، ظاهر آن برای چندین سال بدون تغییر باقی می ماند. مثلاً آشپزخونه زیر یک نمونه کابینت ممبران بسیار شیک و زیباست که توسط یکی از چندین دکوراتور ما در تبریز ساخته شده. یکی از مهمترین دلایل پرکاربرد بودن رنگ سفید در کابینت ها هم همین مساله است. کاری به پر ریسک بودن بکار بردن این رنگ در آشپزخانه نداریم ولی باید بگیم که نتیجه کار خوب از آب دراومده. ممکن است به صورت قفسه و بدون درب باشد یا با درب هایی کار شود که از بالا باز خواهد شد.

منبع بازسازی خانه در کرج